reaksiyion-alkis

Beklenen Tarih 29 Ekim! Atakule AVM Ne Zaman Açılacak?

Atakule AVM ne zaman açılacak? Atakule'ye çıkış var mı? Atakule açık mı? Yeni hali nasıl? Atakule'de hangi mağazalar olacak?

Beklenen Tarih 29 Ekim! Atakule AVM Ne Zaman Açılacak?

Atakule AVM ne zaman açılacak?

Yazımızın sonunda Atakule AVM’nin açılış tarihi ile ilgili açıklamalar bulunmakta!

atakule-insaat
Mimari tasarımı Ragıp Buluç tarafından yapılan ve Botanik Park üzerinde bulunan, 125 metre ile Türkiye‘nin en uzun ikinci binası; Atakule. Yıllarca İstanbul‘un Kız Kulesi nasılsa Ankara ile ilgili olan neredeyse tüm film, dizi ve reklamlara da Atakule bir geçiş sahnesi olmuş ve bir başkent simgesi haline gelmişti.

atakule-gazete


1989 yılında Ankara’nın başkent oluşunun 66’ncı yıldönümü vesilesiyle dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından açılışı yapılan ve Ankara Halkı‘nın yaptığı oylama ile adı belirlenen Atakule, kule haricinde mağazaların bulunduğu geniş bir binaya da ev sahipliği yapmaktaydı.

kule-size-emanet

Takvimler 2012 yılını gösterdiğinde tüm mağazalar boşaltıldı. Sadece kule içindeki 87 metre yükseklikteki seyir terası, cafe-bar ve dönen kubbedeki lokanta çıkışlarına izin verilmeye başlandı.

atakule-yikim

Bu süreçte pek uzun sürmedi ve 2014 yılına geldiğimizde Atakule tamamen kapatılarak yıkım işlemlerine başlandı. Uzun süre başladığı gibi kalan yıkım aşaması sonraları hızla devam etti ve kule haricindeki bina tamamen kaldırıldı.


atakule-yeni

Yatırımcı şirket Atakule GYO tarafından son zamanlarda gözle görülür bir açıklama yapılmamış olsa da yeni Atakule oldukça iddialı bir şekilde gelecek gibi duruyor.

atakule-3

Aldığımız bilgiye göre Atakule AVM tüm taleplere cevap verecek nitelikte, Türkiye‘nin seyir terasına sahip ikinci alışveriş merkezi olarak hizmete hazırlanıyor. Doğayla dahayla iç içe olacağı belirtilen projede AVM alanı eskiye göre gözle görülür şekilde genişletilmiş.
atakule-seyir-terası


Açıkçası tüm talebi karşılar mı bilemiyorum ama “Harbi mi LA?” dedirtecek bir konsepte sahip olacağı kesin. Meraklananlar için şöyle bir ufak liste bırakalım. En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere Atakule!

  • Seçkin ünlü markaların bulunduğu mağazalar.
  • Çocuklar için oldukça geniş oyun alanları, etkinlikler.
  • Butik Sinema Salonları
  • Şehir Etkinliği Alanları
  • Çatı katında; açık hava sineması, DJ performansları, müzik ve gurme festivalleri. Bunların hemen yanı başında bulunan bir lounge bar.
  • Botanik Park manzaralı teras kafeler.
  • Dünya Mutfağı’nı içinde barındıran bir restaurant.

Atakule AVM, 29 Ekim’de açılıyor!

Atakule GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı, Atakule AVM’nin tanıtım toplantısında yaklaşık olarak 300 Milyon ₺ yatırımla yenilenen Atakule AVM’nin açılış tarihi hakkında da konuştu. Kule ziyaretçileri de dahil olmak üzere yıllık 8 Milyon üzeri ziyaretçi alması beklenen Atakule AVM, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılıyor!

29 Ekim’e özel ışık gösterileri ve etkinliklerle ziyaretçileri karşılamayı hedeflediklerini söyleyen Mehmet Arpacı, Atakule AVM’nin kule kısmının ise Nisan 2019‘da açılacağını hatırlattı. Ankara’nın önemli bir simgesi haline gelen kulede yapım aşamaları hala devam etmekte. 

Bulunan dükkanların yaklaşık %90’ının kiralandığını belirten Mehmet Arpacı, bin 600 kişiye istihdam ve 6 bin kişiye de dolaylı yoldan fayda sağlayacaklarını belirtti.

Harbi Mi ? LA Ekibi olarak Atakule AVM’nin tekrardan Çankaya ve Ankara’nın en gözde yeri haline gelmesini merakla bekliyor ve 29 Ekim’de Anıtkabir’den hemen sonra Atakule AVM’de buluşalım diyoruz!

29 Ekim Günü Atakule AVM Saat Kaçta Açılacak?

29 Ekim’de açılacak olan Atakule AVM’nin açılış programı belli oldu!

14:00 Atakule AVM yıllar sonra ilk ziyaretçilerini almaya başlayacak!

18:00-18:30 Cumhuriyet Bandosu 

19:30-20:30 Ozan Doğulu Performansı

20:30 Ses ve Işık Gösterileri


Kaynak:

Görseller

Proje Bilgisi

Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak Atakule ne zaman açılacak

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Akıbetini merak ediyordum,Teşekürler Canberk bey