Sokaktaki Canlar İçin Artık “Arabada Mama Var!” Kim Bu Güzel İnsanlar?

Sokaktaki Canlar İçin Artık “Arabada Mama Var!” Kim Bu Güzel İnsanlar?

Bugün size kalbi tertemiz insanlardan oluşan ve Ankara da gün geçtikçe büyüyen “Arabada Mama Var” isimli topluluktan bahsedeceğim. Anıttepe LEO Kulübü tarafından “Her arabada bir paket mama olsa?” fikriyle, sokaktaki canlarımızı düşünerek geçtiğimiz haziran ayında oluşturulmuş bir grup Arabada Mama Var.

arabada-mama-var

Projenin asıl amacı sokaktaki canlarımızın düzenli beslenmesi konusunda insanlara duyarlılık kazandırıp bu konuda bir etkileşim başlatmak. Öyle ki bu amaç doğrultusunda herkesin yanında bir paket mama bulundurması için tüm gayretleri ile uğraşıyorlar. Arabada Mama Var, bu zamana kadar birçok etkinlikte bulunarak mama dağıtımı yapmış ve hayvansever dostlarımıza ulaşma imkanı bulmuşlar.


arabada-mama-var

Hiç bir kâr amacı gütmeyen bu topluluk, sokaktaki canların sürekli ve düzenli olarak beslenmesini hedeflerken aynı zamanda hayvanseverler yardımıyla en çok ihtiyacı olan bölgeleri de belirliyor ve işe koyuluyor. Arabada Mama Var topluluğunun projesi Ankara‘da başlamış olsa da AntalyaAydınİstanbulKayseriMersin ve diğer birçok ilden de projeyi sürdürme konusunda destek almakta.


arabada-mama-var

Her arabada bir paket mama olması size çözüm olarak gelmedi mi? Eğer böyle düşünüyorsanız sizin için Harbi ? Mi LA ekibi olarak ufak bir istatistik çıkardık. 2017 verilerine göre:

  • Ankara da motorlu kara taşıtları sayısı toplam 1 milyon 700 bin, Bunun 1 milyon 200 bin tanesi otomobil
  • Ankara da sokakta bulunan canlardan köpeklerin sayısı ortalama 100 bin civarı. Bir bu kadar ve hatta daha fazla kedi olabileceği ihtimal dahilinde.

arabada-mama-var

Bakın sadece tüm Ankara da bulunan otomobillerin (1 milyon 200 bin adet) her biri şu mamalardan 5 paket bulundursa tüm dünyadaki sokakta yaşayan canların karnı doyabiliyor! İstatistiklere göre yapılan ufacık hesap bu şekilde. Ve biz biliyoruz ki otobüsle, motosikletle ya da bisikletle de yolculuk yapsak çantamızda mamamızı bulunduracağız.


arabada-mama-var

Lütfen dünya üzerindeki kavgaların, savaşların, dinmeyen gözyaşlarının sebebini bir düşünün. Hepsinin temelinde bir ekmek kavgası yatmıyor mu? Bunlar hep daha fazlası için. İnsanoğlunun doymayan gözünü doyurmak için bu yaşananlar… Şimdi sokaktaki canlar için “Saldırıyorlar!” diye homurdanmadan bir daha okuyun üst satırı.


Arabada Mama Var Ekibi’ne Siz de Yardım Etmek İster Misiniz?

arabada-mama-var-iletisimBiliyorsunuz ki ne kadar çok hayvansever o kadar çok cana ulaşmak demek! Bu sebeple destekleriniz oldukça önemli bir yere sahip.

Siz de sokaktaki bir canın karnını doyururken fotoğraf çekerek #arabadamamavar hashtagi ile veya @arabadamamavar hesabını Instagram üzerinden etiketleyerek paylaşımda bulunabilirsiniz. Fotoğraflarınızın Instagram ve diğer hesaplarımızda da paylaşılmasını istiyorsanız arabadamamavar@gmail.com adresine fotoğrafınızla birlikte fotoğrafı çektiğiniz bölgeyi İl/İlçe şeklinde belirterek mail atabilirsiniz. Eğer mama bağışında bulunmak isterseniz yine yukarıdaki mail üzerinden Anıttepe LEO Kulübü ile direk iletişime geçebilirsiniz.

 

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Çok güzel düşünülmüş,ilk işim arabama mama almak olacak,dilsiz canlar için.