reaksiyion-alkis

Baktıkça Beyninizi Zorlayacak 11 Optik İllüzyon!

Baktıkça Beyninizi Zorlayacak 11 Optik İllüzyon!

Biliyorsunuz ki karşımızdaki bir görüntüyü görmek için gözler beyine sinyal yollar ve beyin “Burada şunu görüyorum.” şeklinde görüntüyü cevaplar. Fakat işler her zaman bu kadar kolay olmuyor. Gördüğünüz anda basit gibi gelen bazı görüntüleri beynimiz algılayamayıp mavi ekran verebiliyor… İşte baktıkça kafanızı karıştıracak, beyninizi zorlayacak optik illüzyona sahip 11 resim! optik ilizyonlar

1. Sizce bardaklar aynı boyutta mı yoksa bir perspektif mi söz konusu?

optik-ilizyon-resimler


2. O da ne? Bu tahta bloklar yan yana mı yoksa üst üste mi? Gözünüz sizi yanıltıyor…

optik-ilizyon-resimler


3. Şimdi kadın figürünün burnundaki siyah noktaya odaklanın ve yarım dakika kadar bakın. Sonrasında kafanızı boş bir duvara çevirdiğinizde çok şaşıracaksınız!

optik-ilizyon-resimler


4. Dostlarım kusura bakmayın ama sağdaki Pisa Kulesi diğerinden daha eğik felan değil. İkisi de aynı fotoğraf. Farklı açılardan bakmayı deneyin!

optik-ilizyon-resimler 1


haz_rsan_z_ba_l_yoruz


5. Şimdi ortadaki + işaretine odaklanın. Bir süre sonra mor noktaların kaybolduğunu göreceksiniz.

optik-ilizyon-resimler 2


6. Bir şey göremediniz mi? Gözlerinizi kısarak bakmayı deneyin!

optik-ilizyon-resimler 3


7. Görüntüyü dikkatle izlediğiniz zaman bölünüp birleştirilen çikolataların yine aynı boyuta geldiğini fakat 1 parçanın arttığını göreceksiniz. Bu parça nasıl arttı? 

optik-ilizyon-resimler 6


8. Hayır, ben siyah noktacıklar felan görmüyorum?

optik-ilizyon-resimler 3


9. Siz “Yahu çoluğumuz çocuğumuz var!” demeden belirteyim küçük çocuklar bu fotoğrafta gayet masum bir şekilde yunus balıkları görüyorlar. Bakalım siz ne kadar masum olabileceksiniz?


BONUS: Resmin ortasindaki dört noktaya odaklanın ve yarım dakika kadar bakın. Kafanızı kaldırıp tavana doğru bakarken göz kırptığınız da bir dünya lideri göreceksiniz!

optik-ilizyon-resimler 3

optik ilizyonlar, optik ilizyonlar, optik ilizyonlar, optik ilizyonlar

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap