Bebeği Ölü Doğdu Sandı 35 Yıl Sonra Facebook’dan Bir Mesaj Aldı!

Bebeği Ölü Doğdu Sandı 35 Yıl Sonra Facebook’dan Bir Mesaj Aldı!

Bazen ümidini hiç kaybetmeyen insanlar görür, imreniriz. Yıllarını bir amaç uğruna veren insanların yanında belki demekle yetinmek zorunda kalanlar da olmakta tabi… Bir kadın hayal edin. Daha 20 yaşındayken ilk bebeği için doğum yapan, bebeğin öldü denerek aylarca karnında taşıdığı yavrusunun ölüm belgesi eline tutuşturulan ve onun cansız bedenini dahi göremeyen… 35 yıl sonra facebook’dan mesaj gelen kadın.

annesini-facebook-da-bulan-adam

Bugün ki kahramanımızın Adı Esperanza Regalado. Yıllar önce doğum için bir özel hastaneye gitti ve doktoru anestezi verilerek tamamen bayıltılması gerektiğini söyledi. Uğruna canını vereceği bebeği söz konusuydu ve düşünmeden kabul etti.

annesini-facebook-da-bulan-adam

Doğum bitmişti ve Esperanza Regalado anestezinin etkisinden çıkıp uyanmıştı. Bebeğini görmek istedi fakat aldığı cevap onu tamamıyla yıkmıştı. 20 yaşında, genç ve bekar bir kadındı. Onu hedef haline getiren en büyük faktör de buydu. Doktorlar tarafından bebeğinin ölü doğduğu Esperanza Regalado‘ya söylendiğinde onu görmek istediğini söyledi fakat her şey planlanmıştı. Tüm işlemlerin o uyurken halledildiği ve hatta defin işlemlerinin bile bitmek üzere olduğu doktor tarafından belirtildi.

annesini-facebook-da-bulan-adam

Esperanza Regalado‘nun kafası şüpheler ve cevapsız sorularla dolmuştu fakat yapabileceği pek de bir şey yoktu. Hastaneden aldığı ölüm belgesi, bebeğinden kalan tek hatıra olarak kalmıştı. Bilmediği gerçek, doğumu yaptıran doktorun bebeği ondan çaldığıydı. Yıllarca da bunun bu şekilde olduğu bilmedi. Belki sadece tahmin etti… 

annesini-facebook-da-bulan-adam

Bir gün 4 Temmuz 2014’de Carlos Santana adında bir adam Esperanza Regalado‘yu sosyal paylaşım platformu olan Facebook üzerinden arkadaş olarak ekledi. Onu arkadaş olarak ekleyen Carlos Santana birde mesaj bıraktı. O mesajda; 

“Ölü doğan bir çocuğunuz varmıydı?”

diye sordu. Esperanza Regalado, 35 yıl önce yaşanan bu tatsız olayı başka biri sorunca anlık olarak yıkıldı. Aslında bu soruyu soran Carlos Santana, öldü denilen bebeğin ta kendisiydi!

Peki olay nasıl çözüldü? 

annesini-facebook-da-bulan-adam

Carlos Santana bir gün aile belgelerini kurcalarken belgeler arasında biyolojik annesi olan Esperanza Regalado‘nun kimlik bilgilerini buldu. Bu kadın kim diye kendi kendine sorguladı ve araştırmaya başladı. Daha sonraları hastane ve ölüm belgelerine ulaşan Carlos Santana, tüm gerçekle yüz yüze geldi. Doktor onu kaçırarak şimdiki ailesine vermiş ve Carlos Santana 35 yıl bu ailesiyle yaşamıştı.

Yıllar sonra buluşan anne ve çocuğu, bundan sonraki zamanlarında geçmişi telafi etmek için birbirlerine söz verdi. Bizde Harbi Mi ? LA ekibi olarak ayrılığın bir daha uğramadığı bir ömür diliyoruz!

35 yıl sonra facebook’dan mesaj gelen kadın, 35 yıl sonra facebook’dan mesaj gelen kadın, 35 yıl sonra facebook’dan mesaj gelen kadın, 35 yıl sonra facebook’dan mesaj gelen kadın, 35 yıl sonra facebook’dan mesaj gelen kadın

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap