Eski Sevgiliden Daha Çok Beklenen Oyun: Mount&Blade II Bannerlord

Eski Sevgiliden Daha Çok Beklenen Oyun: Mount&Blade II Bannerlord
1

Eğer sıkı bir Mount&Blade hayranıysanız ve Mount&Blade II:Bannerlord oyununun çıkmasını bekliyorsanız, forumlarda görebileceğiniz (ve muhtemelen sizin de yazmış olduğunuz) en popüler yorum üstte belirttiğim gibidir. 27 Eylül 2012 de yapımına başlandığı duyurulan oyun, hala geliştirme aşamasında ve ne zaman çıkacağı şirket tarafından bilinmemektedir. Peki bu oyun ülkemizde ve dünyada neden çılgınlar gibi beklenilmekte ve insanlar bu kadar sabırsızlanmakta? Dilerseniz önce şirket hakkında biraz bilgi verelim. mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak,

Dünyaya adını duyuran Türk şirket!

taleworlds-entertainment-turkiye

Taleworlds Entertainment, 2005 de Armağan & İpek Yavuz çiftinin girişimiyle Ankara’da kurulmuş bir oyun stüdyosudur. İlk oyunları Mount&Blade’i 2008 yılında piyasaya sürmüşlerdir. Fakat şirket asıl patlamayı 2010 yılında, ilk oyuna eklentiler yaparak piyasaya sürdüğü Mount&Blade: Warband oyunuyla yapmıştır.


Türk yapımı oyunu 3 milyon kişi oynuyor!

mount-blade-warband

Bu oyun, action role-playing türünde bir oyundur ve PC Gamer dergisinin 2016 da açıkladığı “En İyi 100 Oyun” (The PC Gamer Top 100) listesinde 30’uncu sıradadır. Ayrıca, Steam platformunda 3 milyona yakın kişi oyunu satın almıştır. Ayrıca, satışların %98’i yurt dışına dır ve bu istatistik, firmanın dünya pazarında ne kadar aktif bir rol aldığını göstermektedir. Şirket, Warband dışında 3 tane daha ek paket çıkarmış ve bu paketler de aktif olarak oynanmaktadır.


200’e yakın farklı mod! Selçuklu Irkların Savaşı, Cihat ve Haçlılar, Cengizhan, Star Wars…

mount-blade-warband

Şirketin kullanıcılara sunduğu en önemli özellik, kullanıcıların oyunu modlayabilmeleri. Oyunun tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere toplam 200’e yakın farklı modu vardır ve bunlar tamamen oyuncuların elinden çıkmıştır. Benim favorilerim Star Wars ile Cihat ve Haçlılar modu. Oyunu oynuyorsanız mutlaka bu modları oynamanızı öneririm.


Eveeeet, gelelim Bannerlord’a!

Bannerlord’un bu kadar beklenmesinin asıl sebebi; Warband’in çok tutmuş olması ve şimdiye kadar kullanıcılarla paylaşılan içerikler. Aşağıda iki tane içerik var. İlki, 2016 yılında E3 oyun fuarında paylaşılan bir kuşatma sahnesi videosu, ikinicisi ise Warband oyunundan bir kuşatma videosu. Aradaki fark gerçekten şaşırtıcı derecede mükemmel!

Oyunun yapay zekası daha gelişmiş, yeni oyun motoruyla grafikler çok çok daha iyi hale getirilmiş, kuşatma silahları çeşitleri arttırılmış… Bütün bunların yanında şu ana kadar açıklanan içeriklere göre, benim en beğendiğim nokta savaş mekanikleri ve savaş ortamları. Savaşlar artık daha gerçekçi bir hal almış durumda. Ne yazık ki artık 50 tane Svadyalı Şövalye alıp bütün savaşlardan muzaffer ayrılamayacağız… Artık daha stratejik, daha taktiksel savaşlar yapmak zorundayız ki bu da oynanış keyfini bir hayli arttıracaktır.


Sabırsızlananlar için bu blog ilaç gibi gelecek!

mount-blade-warband

Şirket, bu “çıkış tarihi” baskılarını bir nebze olsun hafifletmek için, genellikle her hafta yeni bir geliştirici blogu yayınlıyor. Bu blogda, krallık bilgilerinden kale parçalanma ve animasyonlarına kadar bir sürü içerik mevcut. Ve yeni içerikler de gelecek! Eğer siz de benim gibi sabırsızlanıyorsanız, bu blogu takip etmenizi şiddetle öneriyorum. Buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz!


mount-blade-warband

Özetle, Mount&Blade II: Bannerlord gerçekten yetenekli ellerden geçtiği bariz bir şekilde ortada olan bir oyun. Şirketin kurucusu Armağan Yavuz, Oyungezer dergisine verdiği bir röportajda, “Oyunu, içimize sindiği zaman çıkaracağız” demişti. Eee Armağan Bey’in içine sinen oyunu hala deliler gibi oynadığımıza göre Bannerlord, kendisini bekleyenleri Warband’den çok çok daha fazla memnun edecek gibi. Son olarak buradan TaleWorlds firmasına sesleniyorum ve diyorum ki; “Artık şu oyunu çıkarın LA!


Mertcan Kökcür’e bu makaleyi bize sunduğu için teşekkürler! LinkedIn profiline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

mount-blade-warband-cengizhan

mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak, mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak, mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak, mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak, mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak, mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak, mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak, mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak, mount and blade ii bannerlord ne zaman çıkacak

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap