Cezayir’den İstanbul’a Kadar Makatında “144 Bin Euro” Taşıdı!

Cezayir’den İstanbul’a Kadar Makatında “144 Bin Euro” Taşıdı!

Koyarsın James Bond çantana mis gibi taşırsın neden bu farklılık arayışı Salah Amca? Diye sorarlar adama… Sormuşlar da zaten. Türk Polisi kaçırır mı? Kaçırmaz! Olay geçtiğimiz günlerde İstanbul da meydana geldi. Ana kahramanımız olan 67 yaşındaki Salah Mennaoui, Cezayir asıllı bir iş adamı. makatinda para tasiyan adam

makatina-para1makatina-para1

Cezayir’den İstanbul’a uçakla gelmiş ve konaklamak için bir otele yerleşiyor ama asıl amaç bir an önce parayı geri çıkartıp altın ve tekstil ürünü alarak Cezayir’e dönmek. Haliyle bu işler pek kolay işler değil… Paraların çıkması diyorum tabi ki!

makatina-para

Makatında tam 288 adet 500 ve iki adet 100 Euro saklayan Salah Mennaoui, haliyle banknotları çıkaramadı ve rahatsızlanarak bir özel hastaneye gitmek zorunda kaldı. Durumun garipliğinin artık acil bir duruma dönüştüğünü farkeden doktorlar Mennaoui’ni ameliyata aldı. Sayın doktorlarımız parayı görünce harbi mi LA? demiş olmalılar ki hemen polise haber verilmiş.

makatina-para4

Başarılı bir para çıkarma ameliyatı sonrası kendine gelen Salah Mennaouni ifadesinde; “Ülkem Cezayir’de altın ve tekstil işleri ile uğraşmaktayım. Ülkemde kuyumcu dükkanım var. Ben Türkiye’ye sık gider gelirim. Türkiye’ye her geldiğimde yaklaşık 50 bin Euro para getiririm. Bu parayla Türkiye’de altın ve tekstil ürünleri alırım. Bu sefer yüksek miktarda altın almak istedim” şeklinde konuştu. Gerekli işlemler sonrası paraya el konuldu ve Salah Mennaouni ülkesine gönderildi.

makatina

Bizde sevgili Salah Amcamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve bir atasözü ile yazımızı sonlandırıyoruz.

“Deveyi yardan uçuran bir tutam ottur.” 

makatinda para tasiyan adam, makatinda para tasiyan adam, makatinda para tasiyan adam, makatinda para tasiyan adam, makatinda para tasiyan adam

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Atasözü de cuk diye oturmuş…