Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz Dünyanın En İlginç 10 Ölümü

Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz Dünyanın En İlginç 10 Ölümü

“Her canlı bir gün ölümü tadacaktır!”

İnsanın dünyaya ayak bastığı andan itibaren, ölüm tüm fani varlıklar için kaçınılmaz bir sondur. Söylenmesi dahi bizi ürpertse de yaşamın devamlılığı konusunda bu olması gereken bir döngü… Örneğin siz bu yazımı okumayı bitirene kadar yaklaşık 700 kişi dünya hayatına gözlerini kapatacak. Buna karşılık aynı sürede 1750 bebek de dünya hayatına merhaba diyecek. Ölümün de hayırlısı diyelim ve Dünyanın En İlginç Ölümleri listemize bir göz atalım.

  • Modern Dansın Tanrıçası: Isadora Duncan

Isadora-Duncan-olumu

ABD’li ünlü dansçı Isadora Duncan’da talihsiz bir şekilde ölümü tadanlar listemizde. Dansı dışında şal takmayı çok sevmesiyle bilinen Isadora, 1927 yılında oldukça hızlı giden bir araçtayken boynunda sarılı olan şalın rüzgarın etkisiyle aracın arka tekerleğine dolanması sonucunda feci şekilde can vermiş. Olayın farkedilmesinden sonra anında boynundaki şal çıkarılmaya çalışılan ve ilk yardım yapılan ünlü dansçı malesef orada hayata gözlerini kapattı ve Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine adını yazdırdı.


  • Viski’nin Babası: Jack Daniel 

jack-daniel-nasil-oldu

Ah Jack Amca ah… Bildiğiniz üzere ABD’li bir iş adamı olan Jack Daniel, Jack Daniel’s Whiskey’nin de sahibi. 1911 yılında bir sabah erkenden ofisine gelen Jack Amca, ofiste bulunan şifreli kasasını açmak istedi. Şifreyi unutmuştu ve haliyle kasayı da açamıyordu. Bu duruma sinirlenmiş olmalı ki tüm gücüyle kasaya attığı bir tekme onun son günlerinin habercisi oldu. Attığı tekmeden sonra ayak baş parmağı kırılan Jack Daniel, bu kırıktan dolayı kaptığı enfeksiyonla kangren oldu ve Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine adını yazdırdı.


  • Hiç Tahmin Etmediği Şekilde Ölen Fransız Vatandaşı

fransız-intihar-olum

Hayat bize her an ikinci bir şans verebiliyor. Hatta bu şanslar 2, 3, 4… diye devam da edebiliyor. “Nasıl yani?” demeyi bitirdiyseniz sizi yazının kalan bölümündeki “Harbi mi la?” dedirten kısma alalım. 1998 yılına gidiyoruz ve bu kadar da yapılmaz diyeceğimiz bir Fransız çıkıyor karşımıza. Fransız abimiz, uçurumun kenarına giderek boynuna bir ip geçiriyor. İpi geçirdikten sonra zehir içiyor ve kendisini ateşe veriyor. Son hamle olarak kendisini silahıyla vurmak isterken bu safhada kaderi bambaşka bir hal alıyor. Ateşlediği silah ıskalıyor ve bağlı olduğu ipi koparıyor. Aşağı doğru yanarak düşmeye başlayan abimiz denizin soğuk suları sayesinde yanmaktan kurtuluyor. Soğuğun etkisiyle midesindeki zehiri de kusuyor ve sonrasında bir balıkçı teknesi tarafından baygın halde bulunuyor, hastaneye götürüyor. Hastaneye yatırılan bahtsız abimiz hipotermi yani aşırı soğuğa maruz kalma sebebiyle ölüyor ve Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine adını yazdırıyor.


  • Katil Kaktüs ve Kurban David Grudman

david-grudman-kaktus

Evet başlık bir hayli ilginç… David Grudman, 27 yaşında ve hayatını, çöl bitkilerine ateş ederek yaptığı gösterilerden kazandığı paralarla devam ettiriyor. 1982 yılında yine bir atış denemesi için çölde bulunan David Grudman, defalarca ateş ettiği 8 metrelik kaktüsün üstüne devrilmesi ile feci bir şekilde can veriyor ve Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine adını yazdırıyor.


  • Steve Irwin, “Timsah Avcısı”

timsah-avcisi-olumu

Şüphesiz ki tüm dünyayı etkileyen ölümlerden biri de Steve Irwin‘in beklenmedik ölümüdür. Bir çok vahşi hayvan ve özellikle timsahlarla korkusuzca kurduğu iletişim ile bizi şaşırtan, hayvanlarla verdiği samimi pozlar ile yürekleri ağza getiren namı diğer Timsah Avcısı; yaptığı bir dalış esnasında zehirli bir Vatoz Balığı’nın kalbinden sokması ile hayata gözlerini kapattı ve Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine adını yazdırdı.


  • Futbol Oynayan Kamboçyalı Askerler

kambocyali-mayinla-oynayan-asker

İnsan futbol oynarken nasıl ölür? Varsayalım öldü. İki kişi birden nasıl ölür? Tabi ki top yerine patlamamış mayın kullanırsa… Evet yanlış okumadınız. Kamboçya‘da iki asker patlamamış mayınla futbol oynamaları sonucunda feci şekilde can vermiş ve Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine adını yazdırmışlardır. Üstelik olayı ilginç kılan bir başka nokta ise bu iki askerin ülkenin en iyi iki mayın uzmanı olması…


  • Tükürme Yarışı Yüzünden Ölen ABD Askeri

abd-asker

Olay bu sefer de bir ABD’li asker üzerinden gelişmekte. Pencere kenarında oturarak biraz ilerideki sokak lambasının üstüne tükürmeye çalışan ABD Askeri, tükürüğünü oraya kadar yetiştirmeye çalışırken dengesini kaybedip camdan düşerek can verdi ve Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine adını yazdırdı.

  • Şaka Kaka Olacakken Cinayet Oldu

kendini-asma-sakası

Herkes yapılan bir ölüm şakasının kaka olacağını bilir, sonuçlarını tahmin eder ama bu resmen milyonda bir yaşanacak olan tesadüfler silsilesi. Öyle ki gerçekten kaderi yazan biri varsa, sanırım bu kısımda random atmış olmalı… Başrol kahramanımız eşine bir şaka yapmak için evin girişine kendini asmış gibi yaparak bekleyişe geçiyor. Eve gelen kadın kocasının kendini astığını görünce bayılıyor ve işler tam o anda değişmeye başlıyor. Kapıyı açık gören bir komşu meraklanıp eve girdiğinde manzarayı görüyor ve ikisininde öldüğünü düşünerek evi soymaya çalışıyor. O sırada şakacı abimiz komşu kadına tekme atıyor ve komşu kadın kendini asan adamın canlandığını düşünerek korkudan kalp krizi geçiriyor. Böylece komşu kadın Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine adını yazdırıyor.


BONUS: Uçak Tekerinde Donarak Ölen Türk

ucak-tekerindeki-turk

Harbi mi LA?” dedirten bu olay 2000 yılında özel bir şirket olan Amerikan Northwest Havayolları‘na ait bir uçağın iniş takımına, 38 yaşındaki Türk Vatandaşı Rıza Karadağ’ın girmesiyle başlıyor. Amsterdam’a kadar giden ve iniş yapan uçağın teknisyenleri kontrol sırasında Karadağ‘ın soğuktan kaskatı olmuş cesedi ile karşılaşıyor. Sonraları soğuktan etkilenmemek için vücuduna sardığı naylon poşet nedeniyle aynı zamanda oksijensiz kaldığı anlaşılan Karadağ‘ın neden böyle birşey yaptığı hala bir sır olsa da adını Dünyanın En İlginç Ölümleri listesine yazdırıyor.

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap