Duran Tongal Lösemi Hastası Kızı Betül İçin İlik Arıyor!

Duran Tongal Lösemi Hastası Kızı Betül İçin İlik Arıyor!
1

Şimdi bütün takımları, renkleri, takımları ve skorları bir kenara bırakın ve Duran Tongal‘a kulak verin! Onu, İstanbul da 10 Şubat günü oynanan Beşiktaş – Karabükspor maçında tanıdık bir çoğumuz. Herkesten farklı bir amaçla, 9 yaşındaki LÖSEMİ teşhisi konan dünyalar güzeli kızı Betül ve diğer tüm LÖSEMİ hastası çocuklar adına farkındalık yaratmak için oradaydı.

9 yaşındaki bu güzel prensese yaklaşık 5 ay önce Akut Myeloid Lösemi (AML) teşhisi kondu. Başta ailesi olmak üzere tüm yakınları tarandı fakat uygun ilik bulunamadı.


Pes edilmedi, Türkiye ve dünyadaki kemik iliği bankalarına da bakıldı fakat yine uygun ilik bulunamadı.


Sosyal medya hesaplarından büyük bir kitleye ulaşan Duran Tongal, İstanbul da oynanan Beşiktaş – Karabükspor maçında bir pankart açtı ve büyük bir destek daha aldı.


Durumu öğrenen Beşiktaş JK yönetimi de resmi hesaplarından çağrı yaparak 9 yaşındaki Betül’e destek oldular.


 “Bir donör bir çocuk, bir hayat demek!”

İstatistiklere göre Türkiye de her 100 bin çocuktan 5’i LÖSEMİ ile savaşıyor ve maalesef ilik bulma konusunda yaşanan sıkıntılar sebebiyle tedaviler ya yavaş ilerliyor ya da sonuçsuz kalıyor. Elbette paylaşarak, duyurarak, anlatarak minik Betül ve ailesine destek vereceğiz fakat bu yetmez! Binlerce beğeni, binlerce retweet, ana haber bültenleri, gazete manşetleri… Hepsiyle birlikte bir Kızılay şubesine giderek bir tüp kan ile desteğimizi tamamlamalıyız! 18 ile 55 yaş arası, en az 50 kg ağırlığındaki her sağlıklı kişi kök hücre vericisi olabilir. Hiçbir şey küçücük bir çocuğun hayatının önüne geçemez! Lütfen kızı için çabalayan bu babaya sizde destek çıkın!

betul-ilik-ariyor-losemi-tongal Kızılay Çağrı Merkezi: 168 

Duran Tongal:

 Telefon: 0 543 957 1702

 Twitter: @durantongal

betul-ilik-ariyor-losemi-tongal İnstagram: @duran_tongal

duran tongal lösemi betül, duran tongal lösemi betül, duran tongal lösemi betül, duran tongal lösemi betül, duran tongal lösemi betül, duran tongal lösemi betül, duran tongal lösemi betül

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap