Kafasının Arkasında İkinci Bir Yüz İle Doğan Adam: Edward Mordrake

Kafasının Arkasında İkinci Bir Yüz İle Doğan Adam: Edward Mordrake

Bir çoğumuz istemediğimiz fiziksel özelliklerle doğarız ve bazen diğer insanlar gibi olmak isteyebilir, bu konuda bir şeyler yapmak da isteyebiliriz. Fakat bazı insanlar var ki yaşadıkları hayatlar bu günümüze şükür dedirtecek cinsten. Onlardan biri de 19. yüzyılda yaşadığı düşünülen Edward Mordrake. Yaşadığı süre boyunca ona baskı yapan düşünceleri ve ensesinde ikinci bir yüz ile hayatına devam etmek zorunda kalan bu adamın hayatına buyurun birlikte bakalım. Kafasinin arkasinda yüzü olan adam.

iki-yuzu-olan-adam-edward-mordrake

Edward Mordake‘in varlığını doğrulamak için doğum ya da ölüm sertifikası olmamasına rağmen, 19. yüzyılda İngiltere de yaşamış olduğu düşünülüyordu. Müzikal yeteneği olan, eğitim konusunda kariyere sahip ve soylu bir insandı. Yalnız onu diğer insanlardan ayıran bir özelliği vardı. Mordake’nin vücudunda eksik bir oluşum yoktu, aksine ensesinde olan fazla bir yüze sahipti. Neredeyse oluşumunu tamamlamış gerçek bir yüze!


kafasinin-arkasında-yuzu-olan-adam-edward-mordrake

Mordake, zaman geçtikçe bunalıma giriyor ve artık kendiyle savaşmaya başlıyordu. Kaşı, gözü, burnu ve ağzı olan ikinci yüzünün bir süre sonra onunla konuştuğunu söylemeye başladı. Aslında böyle bir şey asla olmadı… Zaman geçtikçe bu sesler artmaya başladı.


edward-mordrake

Mordake’nin sözlerine bakılırsa ikinci yüzü resmen onunla sohbet ediyor ve hatta alay ediyordu. Mordake, ailesi dahil kimsenin onu ziyaret etmesini istememeye başladı ve gittikçe kendi içine kapandı. Tamamen inzivaya çekilen Mordake’yi doktorlar da ikna etmeye çalıştı fakat sonuç alamadılar. Çünkü Modrake, ikinci yüzün ameliyatla alınmasını istiyordu fakat bu çok büyük bir riskti. Hiçbir doktor buna cesaret edemiyordu…


kafasinin-arkasında-yuzu-olan-adam-edward-mordrake

Mordake, 23 yaşına geldiğinde zehir içerek intihar etti ama geride onun yaşadıklarını acı bir şekilde anlamamızı sağlayan vasiyetini bıraktı. Vasiyetinde, öldükten sonra ikinci yüzünün oradan alınma talimatını vermiş ve öbür dünyada da onunla beraber olmak istemediğini belirterek, artık rahat bir yaşam sürmek istediğini söylemiştir. Bir daha kendisini bulmasını istemediği için olmalı ki mezarının da isimsiz olarak yapılması talimatını da vasiyetine eklemiş.

Edward Mordrake ile ilgili bir çok bilgi nesilden nesile aktarılsa da kesin kaynaklar olmadığı için çoğu kişi hiç yaşamadığını ve bunların bir hikayeden ibaret olduğunu söylüyor. Fakat Mordrake’den esinlenerek karakter oluşturan iki yapımı da unutmayalım!

American Horror Story ve Harry Potter ve Felsefe Taşıiki-yuzu-olan-adam-edward-mordrake

kafasinin arkasinda yüzü olan adam, kafasinin arkasinda yüzü olan adam, kafasinin arkasinda yüzü olan adam, kafasinin arkasinda yüzü olan adam, kafasinin arkasinda yüzü olan adam, kafasinin arkasinda yüzü olan adam, kafasinin arkasinda yüzü olan adam, kafasinin arkasinda yüzü olan adam

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Emegine sağlık,nefes almadan okudum