Fox Kids, Jetix ve Nickelodeon Serisinden 15 Çizgi Film

Sizleri ufak bir nostalji turuna çıkarmaya geldim. Hatırlayınca huzur bulduğumuz, hayallere daldığımız ve belki de hiçbir derdimiz olmayan en güzel zamanlarımıza dönmeye ne dersiniz? İşte sizler için topladığım en güzel Fox kids & Jetix & Nickelodeon unutulmaz çizgi filmler serisi...

Fox Kids, Jetix ve Nickelodeon Serisinden 15 Çizgi Film

1. 402 no’lu sınıf402-nolu-sinif

Hafızalarımıza kazınan mükemmel ötesi çizgi film ile başlayalım. İzci kızlar ve oğlanların olduğu ve aklımıza koro şarkılarıyla gelen mükemmel çizgi film.

–‘Ağaçların arasından, nehirlerin üzerinden gideriz büyük anneyeee,

Yolun büyük kısmında beyaz parlak atlarla uzaklara gideriiizzz.’

–‘Bizim sınıf çok çalışkandır,

Derslerimizi çok çalışırız.

Iyi notlar da alırızzz.’


2. Rugrats

rugrats

Nickelodeon’da yayınlanan tarihin en güzel çizgi filmi diyebilirim. Kim unutabilir ki Angelica’yı ya da ikizler Lil ve Phil’i.. hiçbir bebeğin emeklemediği bebeklik dönemini anlatan bir çizgi filmdi 😀


3. Afacan Louie

Life_with_Louie_Title_Card

Kocaman göbeği ile karşınızda Louie Anderson. Kusursuz bir aile yapısı olan Louie’nin hayatını anlatan çizi film. Kar canavarı ,şükran günü ve alman pastaları tabii ki de unutulmaz parçaları.


4. Roboroach

Roboroach

Bir zamanların en çok güldürün iyiyi ve kötüyü ama aynı zamanda kötülüü de yok etmeye çalışan Rob’un eğlenceli maceralarını anlatan mükemmel bir çizgi filmdi. Rob her ne kadar saf, sevecen, yardım sever , mutlu olsa da, Reg onun tam tersi kurnaz, gıcık, inatçı veçıkarcı bir karakterdi. ? 


5. Bobby’nin Dünyası

 Bobby'nin_Dunyasi


 6. Tutenstein

Tutposter

Yine bir zamanlar izlerken hiçbirimizin garipsemediği genç yaşta ölen Mısır firavunun mezarından çıkıp bir kız ile arkadaş olmasını konu alan eğlenceli bir çizgi filmdi.


7. Andy’nin Nesi Var?

andy'nin-nesi-var


 8. Müfettiş Gadget

mufettis-gadget


9. CatDog

catdog

Bir zamanlar izlerken hiçbir garipseme yaşamadığımız,Nikelodeon’da yayınlanan komik film. Yine saflığı ve kurnazlığı anlatan bir çizgi filmdi.


10)Çılgın Korsan Jack

cilgin-jack

MİKEMMEL-Fazla söze gerek yok. Görüürsunuz. Fazla söze gerek yok 😀


11. Healthcliff

 heathcliff


12. Büyücüler

buyuculer

Hafızalara kazınan büyü şarkısı. ‘büyücüler büyücüler, dilek iksirii’ 😀


13. Eek The Cat Unutulmaz Çizgi Filmler!


eek-the-cat


14. Powerpuff Girls Unutulmaz Çizgi Filmler!

Powerpuff_Girls

Bir zamanlar Algida’nın dondurmasını bile yaptığı , kötülüğü yok etmeye çalışan mükemmel üçlü ?


15. Cedric Unutulmaz Çizgi Filmler!

cedric

Bize aşkı ve hayal kurmayı öğreten ilk çizgi film. Chen’e aşık olan Cedric’in aile, okul hayatını anlatan dizi. Hafızalara kazınan o replik ; “8 yaşındaysanız hayat gerçekten çok zor.”


BONUS: ADAMS AİLESİ Unutulmaz Çizgi Filmler!

adams

Hepimizin bu mükemmel dizi için saatlerce TV başında beklediğine eminim. Hele o yürüyen el yok muydu bir zamanların en hem korkutucu hem de eğlenceli objesiydi.

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

Selamlarr. 16 Temmuz 1996 Ankara doğumluyum. Doğduğum ilk andan beri Ankara'nın havasını soluyorum. Bu Ankara sevgime üniversiteyi de Ankara'da okuyarak devam ettiriyorum. TED Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik okumaktayım :) Bazen hiç bilmediğiniz, bazense bilip de sözlere dökemediğiniz düşüncelerinize tercüman olacağım. Beni takipte kalın :)

Yorum Yap