“Hayalet Sevgilim” İle Ünlenen İrem Şimdilerde Ne Yapıyor?

“Hayalet Sevgilim” İle Ünlenen İrem Şimdilerde Ne Yapıyor?

Hayalet Sevgilim İrem

İrem Yağcı: “Hayalet Sevgilim değil Hayal Et Sevgilim. Galiba şehir efsaneleri, şarkının yaratıcısı ortada olmadığından dolayı, Hayalet Sevgilim adını uygun görmüşler.” 

Başlığı okuyup duygulanan çıksın site kasıyor… Kimimizin çocukluğu kimimizin gençliğidir ama asla unutulmayanlar arasındadır “Hayal Et Sevgilim” isimli o şarkı. Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan 1. sınıf öğrencisi İrem Yağcı tarafından yazılan ve bestelenen Hayalet Sevgilim, arkadaşının çektiği videoyu internet ortamında paylaşması ile 2005 yılında sadece bir günde tüm müzik dünyasını geride bırakıp en başa adını yazdırmıştı. Şarkı için bir çok hikaye anlatıldı, yazıldı. İşte Hayalet Sevgilim’in yaratıcısı İrem Yağcı’nın söyledikleri ve şimdiki hali.

1986 doğumlu İrem Yağcı, Hayalet Sevgilim şarkısı ile milyonlarca kişiye sesini duyurmuş ve sevdirmeyi de başarmıştı. Herkesin hayranlıkla dinlediği o şarkının mimarı sadece İrem olarak biliniyordu ve “Git” şarkısı ile İrem Yağcı olduğu herkes tarafından öğrenildi.

Bazen çabuk gelen şöhretin çabuk gittiği, şarkının bir hikaye üzerine yazıldığı ve hatta başka bir şarkıdan alıntı olduğu söylendi fakat bunların hiç birinin gerçekle uzaktan yakından alakası yoktu. Şarkının bir hikayesi olmadığını sert bir şekilde reddeden İrem Yağcı, 2005 yılında Hürriyet Kelebek’den Mevlüt Tezel’e verdiği röportajda şöyle konşuşmuş:

“Hakkımda söylenenlerin hepsi birer şehir efsanesi. Ben hukukçu olacağım, herkes ünlü olmak zorunda mı?”

hayalet-sevgilim

2009 yılında Koç Üniversitesi’nden mezun olan İrem Yağcı, 2011 yılında dünya evine girdi ve şimdi çocuklu bir iş kadını! İstanbul da mesleği olan avukatlığı yaparak ailesiyle kameralardan uzak bir hayat yaşıyor. Bizde Harbi Mi ? LA ekibi olarak İrem Yağcı’ya mutlu bir ömür diliyor ve o muhteşem şarkıyla yazımızı noktalıyoruz.

hayalet sevgilim irem, hayalet sevgilim irem, hayalet sevgilim irem, hayalet sevgilim irem, hayalet sevgilim irem

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap