Türkiye Televizyonlarının İlk Kısa Dizisi BÖRÜ ve En Çok Merak Edilen 6 Soru!

Türkiye Televizyonlarının İlk Kısa Dizisi BÖRÜ ve En Çok Merak Edilen 6 Soru!

Dağ Filmi serisinin hem yapımcısı, hem senaristi ve hemde yönetmeni olan Alper Çağlar ile fedakar ekibinden bazı isimlerin tekrardan bir araya gelmesiyle çok ses getirecek bir ilk geliyor! Türkiye’nin ilk mini dizisi: BÖRÜ28 Şubat Çarşamba günü ilk bölümü Star TV de yayınlanacak olan BÖRÜ, Türkiye’nin son yıllardaki gündemini konu alacak. Vatan sevdalısı bir Polis Özel Harekat Timi olan BÖRÜ‘yü canlandıracak oyuncular ise ayrı bir heyecan katmaya yetti de arttı bile… İsterseniz en merak edilenlere buyurun beraber bakalım.


1. Konusu ne olacak?

börü-dizisi-oyunculari-börü-ne-demek-hangi-kanalda-börü-hangi-gun (1)-min

Aynı Dağ Filmi serisinde olduğu gibi BÖRÜ dizisinde de gerçek olaylardan esinlenecek. Konu alınan ekip ise Polis Özel Harekat’ın incisi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ Timi. 2014 yılından bu yana olan olayları kapsayan BÖRÜ dizisinin çekimleri gerçek ekipmanlar ve mekanlarda yapıldı, özel efektler kullanıldı.


2. Hangi oyuncular yer alacak?

Oyuncu kadrosu ile BÖRÜ dizisi, tüm senaryoyu izleyicilerin içinde yaşatmaya kararlı!

börü-dizisi-oyuncuları


3. Kaç bölüm sürecek?

börü-dizisi-oyunculari-börü-ne-demek-hangi-kanalda-börü-hangi-gun (1)-min

28 Şubat Çarşamba günü ilk bölümüyle ekranlarda olacak olan BÖRÜ dizisi 60 dakikalık toplamda 6 bölüm ile yayınlanacak. BÖRÜ dizisi bu özelliği ile Türkiye’nin televizyon kanallarında yayınlanan ilk mini dizisi olacak.


4. Final beyazperde de mi olacak?

börü-dizisi-oyunculari-börü-ne-demek-hangi-kanalda-börü-hangi-gun (1)-min

Dizinin finali, BÖRÜ filmi ile beyazperdede seyircilerle buluşacak. Ayrıca hepsi bu kadar da değil. BÖRÜ dizisi, RED WWAPON 8K kamera kullanılarak çekilmiş bir dizi olarak da adını ilkler listesine yazacak. Sinema kalitesinde bir görüntü ile sunulacak dizide efektler de oldukça kaliteli . Kısa süreceği için üzülsek de içten içe gurur duyuyoruz! 


5. BÖRÜ ne demek?

börü-dizisi-oyunculari-börü-ne-demek-hangi-kanalda-börü-hangi-gun (1)-min

Tahmin ettiğiniz gibi BÖRÜ kelimesi Eski Türkçe‘den günümüze zaman yolculuğu yapmış bir kelime. Ergenekon Destanı‘na göre Türkler’e yol göstermesi için gökten indirilen bozkurt anlamına gelen BÖRÜ, bunun haricinde de bir çok anlam barındırıyor. Kurt, yiğit ve cesur bu anlamlardan bazıları. Ayrıca mitolojide de bir anlamı olan BÖRÜ, sadece bilenen kurt için değil kutsal olan kurt içinde kullanılmakta.


6. Fragman ve ilk önizleme yayınlandı mı?

BÖRÜ dizisinin resmi YouTube hesabında dizinin fragmanı ve ilk uzun önizlemesi yayınlandı. Dizinin ilk önizlemesinde Reina Katliamı tüyler ürperten şekilde kurgulanmış. Dilerseniz hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Bizde Harbi Mi ? LA ekibi olarak Alper Çağlar ve oyuncuları tebrik ediyor ve heyecanla bekleyişimizi sürdürüyoruz. 

Uyuyan milletler ya ölür, ya da köle olarak uyanır.

                                                                                     MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap