reaksiyion-alkis

İmzanızın Karakterinizi Yansıttığını Biliyor Muydunuz?

İmzanızın Karakterinizi Yansıttığını Biliyor Muydunuz?

      Başlığımızı okuduğunuzda “Ne alakası var ya karakterle imzanın” diyebilirsiniz. Ancak günümüzde Grafoloji olarak bilinen yazı bilimi sayesinde karşımızdaki insanların karakterlerini analiz edebiliriz. Bu bazen işe birilerini alırken, bazen de hayatımıza birisini alacağımız zaman kullanabileceğimiz en kolay yöntemlerden biridir. Size bu yazımda geleceğinize pozitif bir yatırım yapmanız için bir önerim de olacak. Hadi gelin bakalım imzanız karakterinizi yansıtıyor mu ya da hayatınızdaki kişi size göre biri mi? 🙂


 • Büyük İmza

Eğer kişinin imzası yazı boyutundan 2-3 kat büyükse, yüksek hedefleri olan, daha büyük işler başarmak isteyen bir kişiliği vardır.

buyuk-imza

 • Küçük İmza

Eğer kişinin imzası küçükse yani yazı boyutuyla eşit boydaysa, çok sıkışık ve az yer kaplıyorsa, kendini göstermekten kaçınan yani içine kapanık, geri planda kalan, dikkat çekmekten hoşlanmayan bir kişiliği vardır.

kucuk-imza


 • Uzun İmza

Kişi imzasını bıkmadan usanmadan uzatıyor ve her defasında bunu uyguluyorsa bu kişinin sabırlı olduğunu gösterir. Çok konuşan bir insan olduğunu gösterir.

buyuk-imza

 • Kısa İmza

Kişinin kısa bir imzası varsa bu kişinin mantıklı biri olduğunu gösterir. Sabırsız ve enerjik bir yapısı olduğunu da gösterir.

kısa imza


 • Okunaksız İmza

İmzasında ismini ya da soyadını  el yazısı ile okunaksız bir biçimde yazıyorsa, kişi kendini övmekten ve vurgulamaktan kaçan bir karaktere sahiptir.

okunaksız-imza


 • Düz Yazı İmza

Kişinin imzası düz bir şekildeyse bu kişi fikirlerini söylemekten kaçınan, başkalarının sözüyle hareket eden biridir.

duz-yazi-imza

 • Dekoratif İmza

Kişi yazarken harfleri farklı şekillerde yazıyorsa bu kişilerin egoları gelişmiş, sosyal çevrelerinde dikkat çekmekten hoşlanan birileridir. Gelecekle ilgili hedefleri olan, azimli güçlü bir karakterdir.

dekoratif-imza


 • Çember İçine Alma

İmzalarını çember içine alan kişiler, geçmişte hoş olmayan anılar yaşamış, hayatında olumsuz iz kalmış, kendilerini diğer insanlardan koruma ihtiyacı duyan kişilerdir. Karşılarındaki insanlar önce o kişinin kalkanına çarparlar ve tamamen tanıyamazlar.

cember-icinde-imza

 

 • Altı Çizili İmza

Kişi imzasını tamamladıktan sonra imzasının altını çiziyorsa “ben yaptım” egosu yüksek olan biridir. Ortamlarda öne çıkmayı seven, yaptıkları her işi ön plana çıkaran , kendine güvenen insanlardır.

alti-cizili-imza


 • Soyadı İmza

Kişi imzasında sadece soyadını yazıyorsa ailesinin ön planda olduğunu yani ailesinin fikirlerinin, kişinin fikirlerinden daha önde olduğunu gösterir. Kendi hayatından daha çok ailesinin hayatını yaşarlar, kendileri için özel zaman harcamayan insanlardır.

soyad-imza

 • İsim İmza

Kişi imzasında sadece ismine yer veriyorsa bu kişinin bencil, kendi kararları ailesinin kararlarından önünde olan biridir. Kendine çok zaman harcayan , ailesi ve çevresindeki insanlara az değer veren ,dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan bir karakterdir.

isim-imza

 • İsim-Soyad İmza

Kişi imzasında hem ismine hem de soyadına yer veriyorsa ailesiyle birlikte kararlar alan, ailesine önem veren bir karakteri vardır. Özel hayatları ile aileleriyle geçirdikleri zamanı dengeli harcarlar. Bu şekilde imza atan insanlar iyi birer eş ve ebeveyn olurlar.

isim-soyad-imza


 • Geri Dönüşlü İmza

Kişi imzasının üstünü karalıyorsa, geçmişe takılı kalmış bazı anıların izlerini silmekte zorluk çeken çok duygusal bir karakteri vardır. Kendini yok sayıyor, silik bir karakter, hayatını yaşamıyor, başkalarının isteklerini gerçekleştirerek hayatını geçiriyor demektir.

geri-donuslu-imza


 • Büyük Harfle Başlayan İmza

Özgüveni yüksek, kendini iyi tanımlayabilen, kendi karizmasının farkında olan kişidir.

buyuk-harf-imza

 • Dik Yazı Karakterli İmza

Kişi imzasında dik karakterler kullanıyorsa bu kişinin sert çıkışları olduğunu ani sinir patlaması yaşadığını, çok kırıcı olabileceğini gösterir.

dik-cikisli-imza

 • Aşağı İnişli İmza

Aşağı doğru inişleri çok kullanan imzalarda ise kişinin duygusal açlığı olduğunu, sevilmek ve değer görmek için çabaladığını gösterir.

asagi-inisli-imza


      Yazımı okuduktan sonra imzanız karakterinizi yansıtıyor mu bilmiyorum fakat hiçbir şey için geç değil öncelikle bunu söyleyebilirim. Size ufak bir ipucu; imzanızı değiştirecekseniz sonunu yukarı doğru bitirin, bu kişilerin büyük bir hedefi olduğunu gösterir ve son olarak, yukarı giden o çizginin ortasına bir nokta koyun. Bu nokta sizi temsil edecek yani bu büyük hedefin daha ortasında olduğunuzu ve zamanla hedefinize yaklaşacağınızı gösterir.

ornek-imza

imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor, imzanız karakterinizi yansıtıyor

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

Selamlarr. 16 Temmuz 1996 Ankara doğumluyum. Doğduğum ilk andan beri Ankara'nın havasını soluyorum. Bu Ankara sevgime üniversiteyi de Ankara'da okuyarak devam ettiriyorum. TED Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik okumaktayım :) Bazen hiç bilmediğiniz, bazense bilip de sözlere dökemediğiniz düşüncelerinize tercüman olacağım. Beni takipte kalın :)

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

 1. Enteresan ve hoş bir yazı..
  Teşekkürler.