Bu İsmi Unutmayın! Milano Moda Haftası’nda Öykü Baştaş

Bu İsmi Unutmayın! Milano Moda Haftası’nda Öykü Baştaş

Kalıplaşmış güzellik anlayışının artık unutulması gerektiğini hatırlatan, başarılarıyla bizi gururlandıran ve 2017 yılında Milano Moda Haftası’nda Gucci ve MSGM için podyumda yürüyen ilk Türk model. Evet, 1997 doğumlu Öykü Baştaş‘dan bahsediyoruz!

oyku-bastas-guzellik-anlayısı

Bu zamana kadar ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşayan Model Öykü Baştaş‘ın modellik kariyerinin başlangıcı “harbi mi la?” dedirtecek kadar ilginç. Amerika‘daki bir ajans modelimiz Öykü Baştaş‘ı Instagram üzerinden keşfediyor ve yazışmalar başlıyor.


oyku-bastas-guzellik-anlayısı

Bilgi Üniversite’sinde Mimarlık Fakültesi öğrencisi olan modelimiz Öykü Baştaş nihayetinde hayallerindeki modellik görüşmesi için New York‘a çağırılıyor ve serüven başlıyor! Böylece Milano ve Paris derken Londra‘ya kadar uzanan bir kariyerin başlangıcı yapılıyor.


oyku-bastas-guzellik-anlayısı

Öykü, model ya da bir başka mesleğin sadece görünen kısımla ilgili olmadığını gösteren bir kadın oldu bizim için. Güzelliği ile beraber tertemiz bir kalple ve kariyeriyle gurur duyduk onun podyumda attığı her adımda. Aslında burada güzel ya da yakışıklı kavramlarını kullanmayı istemesem de her insanın kendine ait ayrı bir güzelliğinin olduğunu düşünerek kullanıyorum.


oyku-bastas-model-turk

Modelliğin seksilikle hiç ilgisi yok. Burada öyle bir anlayış var. Başka modeller gibi seks objesi değilim.” dedi ve sadece bu dediğiyle tüm duvarları yıkmayı başardı aslında.


Bu yazıyı derlememin sebebi de tahmin ettiğiniz gibi modelimiz Öykü’nün sadece sıradan olanın dışına çıkan güzelliği değil. Tüm kabul edilmez eleştirilere rağmen çizgisini, hedefini ve en önemlisi saygısını bozmaması. Bu gerçekten güzelliği kadar etkileyici oldu hepimiz için…

oyku-bastas-twitter

Bir Twitter kullanıcısı tarafından aslında biraz düşüncesizce eleştirilen modelimiz Öykü Baştaş, verdiği cevapla hepimizin kalbinde bir kez daha yer etti. Kendine yakışır bir şekilde, tüm bu eleştirileri saygıyla karşıladığını ve anlamsız bulduğunu da söylemeyi ihmal etmedi tabi ki.


Biz de güzel modelimiz Öykü Baştaş‘a, harbi mi ? LA ekibi olarak tüm hayatında sevgi ve başarının yanında olmasını diliyor ve attığı her adımda gururla destekçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz. 


Modelimiz Öykü Baştaş‘ı sosyal medya hesaplarından takip etmek isterseniz:

 @oykubastas ve  @bastasoyku

Milano Moda Haftası Türk Manken

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap