Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi ve 6 Adımda Başarı

Obsesif Kompulsif Bozukluk Testi ile bir fikre sahip olmak ister misiniz? Test sonrasında 6 adımda başarı yazımız ile kendinize yön verin!

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi ve 6 Adımda Başarı

Merhaba sevgili okur! Başlamadan önce belirtmeliyim ki Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi; ihtimallere dayanan, ön bir kontrol olarak hazırlanmış ve herhangi bir tıbbi geçerliliği olmayacak bir testtir.Testin sonunda sizler için hazırladığımız adımlar sayesinde kendinize bir yol ve hedef belirleyebilirsiniz. Tüm bunların haricinde uzman bir doktor kontrolünden geçmeyi de ihmal etmeyiniz!

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi sonundaki Obsesif Kompülsif Bozukluk’da 6 Adımda Başarı başlığımızı okumayı sakın unutmayın! Sağlıklı günler.

Ellerini yıkamaktan kendini alamadığın oluyor mu?

Yaşama sebebinin temizlik olduğu zamanlar oluyor mu?

Evden çıkarken dönüp sürekli bir yerleri kontrol ettiğin ve hatta randevularına geç kaldığınız oluyor mu?

Aklında doğru sayıya ulaşma isteği ve hatta o sayıların içinde kaybolduğun oluyor mu?

Tüm şeyler simetrik ve yerli yerinde olmadığında rahatsız oluyor musun?

Kendine ya da sevdiklerine bir şey olacak diye sürekli olarak korkuyor musun?

Cinsel konularda ve özellikle cinsel kimliğin ile ilgili endişeye düştüğün oluyor mu?

Etrafındaki kişilerin sana söylediği her şeyi tek tek analiz edip düşündüğün oluyor mu?

Bir konuda adımlarını atarken etrafındaki kişilerden onay alma isteği duyuyor musun?

Dış görünüşünden gerçekten nefret ettiğin oluyor mu?

Obsesif Kompulsif Bozukluk Testi Sonuçlandı!

Yüksek ihtimalle Obsesif Kompulsif Bozukluğa sahipsin!

Yüksek ihtimalle Obsesif Kompulsif Bozukluğa sahipsin. Hemen panik yapma! Müsait olduğun bir zamanda bu konuyla ilgili uzman bir doktora başvurman bence en doğrusu. Ama unutma bedenin ve ruhun tamamen senin kontrolünde! Yeter ki ipleri elinde tutmayı iste.

Obsesif Kompulsif Bozukluk sana da uğrayabilir!

Obsesif Kompulsif Bozukluk sana da uğrayabilir. Bazı ufak detayları çözerek altından kalkma vakti sence de gelmedi mi? İkimizde bunu yapabileceğini biliyoruz dostum! Zihnin ile bedenin arasında duvar örmeyi bırakarak biraz dinlendirmen daha da faydalı bir hareket olacak... İyisin iyi!

Obsesif Kompulsif Bozukluk da ne? Yeniyor mu?

Dostum, Obsesif'in O'su bile uğramamış desem abartmış olur muyum? Laf aramızda, teste başladığın anda senin o bakışlarından anlamıştım. Yine de kontrolü elinden bırakma!

Obsesif Kompülsif Bozukluk da 6 Adımda Başarı!

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi sonrası, 1. Adım:

obsesif-kompulsif-bozukluk-testi 1

Çağımızın rahatsızlığı olan Obsesif Kompülsif Bozukluk ile baş etmenin ilk kuralı özgürlüktür. Şunu unutmayın ki insanın yaradılışı gereği düşünceler bastırılamaz, yok edilemez. Bunu İslam da; “Hiç bir şey yoktan var edilemez ve yoktan var edilemez.” sözüyle, bilimde de; “Madde yoktan var edilemez ve yoktan var edilemez.” sözüyle ilişkilendirebilirsiniz. Peki yok edemiyorsak çözüm nedir? Çözüm basit! Görmezden gelip aldırmamak!

Kötü düşünceleri unutmaya çalışırken onları daha çok hatırladığınızın farkında değil misiniz yoksa? Bırakın aklınızdan su gibi akıp gitsin hepsi, aldırmayın. Size zarar veren düşüncelerin, o düşüncelere değer vermeniz sayesinde bunu başardığını unutmayın! Tüm bunlar sizin istemenizle olacak şeylerdir ve istediğinizde yapabileceğinizi de gayet iyi biliyorsunuz…

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi sonrası, 2. Adım:

obsesif-kompulsif-bozukluk-testi 2

Doğarız, belirli bir yaşa geliriz, öğreniriz ve öğrenmeye de sınırsız olarak devam ederiz. Yürümek, konuşmak, yemek yapmak veya bir toplama işlemini yapmak gibi birçok kazanılmış, öğrenilmiş yetenek ve bilgi ile hayatımızı devam ettiririz. Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi sonucunda bu rahatsızlığa sahip olma ihtimali yüksek kişiler ise bu yeteneklere ve bilgilere sahip olmasına karşın genelde “Emin Olamama” sorunu ile uğraşırlar.

Bu tür durumlarda kendinizi övmekten, takdir etmekten, gurur duymaktan neden kaçıyorsunuz ki? “Öyle şey mi olur?” demeyin… Bunları yapmanız kesinlikle kötü bir davranış olmayacaktır. Siz zaten yetenekleriniz, bilgileriniz ve bu konudaki başarılarınız ile övülmeyi de takdir edilmeyi de gurur duymayı da sonuna kadar hak ediyorsunuz! Bu hayat bize verilmiş bir şans, hediye, ödül, mükafat… Ne derseniz deyin ama şunu unutmayın: 1 hayatınız var ve bu yazıyı okurken bir önceki harfi okuduğunuz saniyeye dahi dönüş yok. Hadi barışın kendinizle… 

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi sonrası, 3. Adım:

obsesif-kompulsif-bozukluk-testi 1

Tamamen kusursuz olamayacağımızın, olamayacaklarının farkında mısınız? Farkında değilseniz ufak bir test daha yapalım mı? Şimdi müzik, televizyon vs. ses çıkaran her şeyi kapatın ve şuan bu makaleyi okuduğunuz cihazınızın sesini açın. Hemen alttaki obsesif-kompulsif-bozukluk-testi tuşuna bastıktan sonra onun altındaki paragrafı okumaya başlayın.


Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi içeriğinde bir fotoğraf vardı hatırlıyor musunuz? Sırayla, düzenle dizilmiş makarnalar. Deniz üstünde sallanan bir gemide bu makarnaları masanın üzerine dizdiğinizi düşünün. Her sallantıda dağılan ve tekrar dizdiğiniz makarnaları… Üst üste gelen sinir kat sayıları ve birde sallantının verdiği mide bulantısı da cabası. Şimdi o makarnaların hepsini avuçlayın, bir poşete koyun ve ağzını bağlayıp kaldırın. Güverteden dışarı çıkın, kollarınızı açın, denizin kokusunu ve martıların seslerini hissedin. Gemi sallandıkça zihninizden su gibi akıp giden rahatsız düşünceleri görün, kendinizi tebrik edip birde gurur duyun. Başarıyorsunuz çünkü… 

Kusursuz programlanmış ve tasarlanmış makinelerin bile hata yaptığı yerler olurken bizim insan olarak bazı hatalar yapmamız ve kusursuzluk zincirini bozmamız gayet normal, düşünün. Çevrenizdekileri düşünmek, koruyup kollamak ile sabit bir düzen oluşturmaya çalışmak arasındaki çizgiye gözlerinizi kısarak çok iyi bakmanız gerekmekte. Artık kusursuzluğu umursamamayı öğreneceğiz. Bazen akışına bırakacağız ve gerekmedikçe müdahale etmeyeceğiz. Dinleneceğiz, kafamızı boşaltacağız. Hafiflediğinizi göreceksiniz! Anlaştık mı? 

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi sonrası, 4. Adım:

obsesif-kompulsif-bozukluk-testi 3

Hobileriniz var mı? Hayır cevabı çoğunlukta, biliyorum şuan karşınızda olsam bana çıkışırdınız; “Vakit mi var hobi olsun!” değil mi? Pekala, TV de izlediğiniz dizi var mı? Hadi ama kandırmayın beni… O zaman size hemen bir vakit oluşturalım. Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı ki zevk aldığınız bir işle uğraşmak TV izlemekten 4 kat daha mutlu ediyor. Bir diziye iki saatinizi ayırmak yerine yarım saatinizi sevdiğiniz bir işe ayırmaya ne dersiniz? Bakın geriye kaldı size kocaman 1.5 saat! 

Vücudunuzu tanıyın. Hava hala güzelken ve hala şansınız varken yürümeye başlayın mesela. Ben yorulurum diyerek reddetmeyin. Yürümek sizin kazandığınız bir yetenek ve bilgi. Kötü düşüncelerin bunu kullanmanıza izin vermemeye çalışmasına aldırmayın. Yapsam iyi olur dediğiniz ama yapmak istemediğiniz her şeyin üstüne o anda gidin. Bu yürüyüş yapmaktan ibadete kadar çok geniş bir konuyu kapsıyor tabi ki… 

Sizin mutlu olmanız çevrenizdeki insanları mutsuz etmez ama “sadece onların” mutluluğu için uğraşırken kendinizi unutmanız sizi mutsuzluğa sürükler! Bu sizi tatmin etmedi mi? O zaman şöyle yapalım. Neden onları mutlu etmekle uğraşmayı bırakıp mutlu olmayı öğretmiyorsunuz? Öyle ya siz mutlu olmayı gayet iyi biliyorsunuz ki çevrenizdekileri de mutlu edebiliyorsunuz, değil mi? İmkansız yoktur. Kendi iplerinizi elde tutmamak vardır. Başaracaksınız ve tüm duvarları yıkacaksınız. O terzi kendi söküğünü de dikecek!

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi sonrası, 5. Adım: 

obsesif-kompulsif-bozukluk-testi 5

Ve son adıma geldik, başarmak kadar değerli olan “Elimden geleni yaptım!” kısmını, kendimizden emin bir şekilde geride bırakmaya başladık. Her şeyin ilacı zamandır sözünü asla unutmayın. Hani su gibi akıyor zaman, tutabilen var mı? Bu sizi korkutmasın. Zamanı tutamazsınız ama onunla eş değer şekilde hareket edebilirsiniz. Bir maratonda en arkada kalıp, “Zaten birinci olamayacağım.” deyip köşeye çekilen bir atlet gördünüz mü hiç?  Bir yarışta sonuncu olmak bile o yarışta hiç olmamaktan daha iyidir. Pes etmek yok! Sizde zamanla olan yarışınızda kesinlikle pes etmeyecek ve güçlü bir kişilikle tüm kötülüklerin üstüne koşmaya devam edeceksiniz. Asla korkmayacak, kaçmayacaksınız. Çünkü kaçanın kovalandığını ve cesaretin, özgüvenin, kendinden emin olmanın kazandığını sizde biliyorsunuz. Nerden mi biliyorsunuz? Çünkü siz bu özelliklerin hepsine sahip ama sadece kullanmayı unutup bir köşede bırakmış bireysiniz! Hadi çıkarın o tozlu sandıktan hepsini ve pozitiflik kalkanınızı takın. Başarıyoruz!

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi sonrası, Son Adım:

obsesif-kompulsif-bozukluk-testi 4

Başarabildiklerinizi tekrar hatırladınız ve benliğinize dönmeye, kendiniz olmaya tekrar başladınız. Ne mutlu size! Peki şimdi ne olacak?

  • Burada yazılanların yardımcı öneriler olduğunu unutmadan mutlaka bir uzman doktor ile görüşün. Kesinlikle bu konuda çekinmeyin!
  • O uzman insanların ağzınızdan çıkan her kelimeyi anlamak için okuduğunu, yıllarını vererek bu mesleğe sahip olduklarını unutmayın!
  • Asla beni anlamazlar, bu durumu çözemezler gibi negatif düşünceleri aklınıza sokmayın. Pozitif düşünün. Hiç bir şey çaresiz değil!
  • Hadi hemen bitsin tedavi diye bir şey olmadığını ve sürecin kısalmasında büyük oranda kendi çabanızın önemli olduğunu unutmayın. Kendinize inanın, başaracağınızı artık kabullenin ve sabırlı olun!
  • İlla ki bu süreçte devam eden ve sizi rahatsız eden davranışlarınız olacaktır. Bu davranışları farketmeye çalışın, karşınıza alın ve sorun-çözüm ikilemine karar verin. “Sorunum bu, çözüm ne olabilir?” Çözüm sizin içinizde! Geri kalan herkes sadece yol gösterici, unutmayın!

Konuyla ilgili görüş ve sorularınız için hemen aşağıdaki kısımdan iletişim bilgilerime ulaşarak tarafıma ulaşabilirsiniz!

obsesif kompulsif bozukluk testi, obsesif kompulsif bozukluk tedavi, aynı şeyleri tekrarlama hastalığı, dini obsesif kompulsif bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk belirtileri, obsesif kompulsif bozukluk nasıl geçer, obsesif kompulsif bozukluk testi 2019, takıntılı olmak nasıl geçer

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap