Saç Kurutma Makinesi İle Yapabileceğiniz Hayat Kurtaran 7 Şey

Saç Kurutma Makinesi İle Yapabileceğiniz Hayat Kurtaran 7 Şey

İtiraf edeyim bazen soğuk kış günlerinde saçlarımı kurutmak yerine vücudumu ısıtmak için kullandığım da oluyor ama o mütevazı saç kurutma makinemizin işe yaradığı başka yerler de varmış! Üstelik bunlar zor zamanlarınızda resmen hayat kurtaracak cinsten. Buyurun saç kurutma makinesi ile yapabileceğiniz 7 farklı şeye birlikte bakalım. Fotoğrafların üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz! 

1. Ne? Ütünüz yok ve yanınızdaki tek kıyafetiniz de kırışık mı? 

Özellikle seyehatlerde en büyük dertlerden biri de ütüsü bozulmuş kıyafetlerdir. Hiç dert etmeyin. Bu sorunu saç kurutma makinesi ile kolayca çözmek mümkün! Mümkünse bir sprey şişesiyle kırışık olan kısımlara su sıkın. Sonrasında kurutma makinesini tutarak ıslak kısımları, kırışıklık gidene kadar kurutun. Daha yakından tutarak bu işlemi daha da hızlandırabilirsiniz. 


2. Gözlükleriniz bir türlü yüzünüze oturmuyor mu?

Gözlük kullanabilmek gerçekten bir yetenek aslında. Hele ki ayarı tam size göre olmayan bir gözlüğü kullanmak tam bir çile! Bu durumda kaldığınızda bir optik mağazasına ulaşma imkanınız yoksa saç kurutma makinesi imdadınıza yetişecek. Kulak kısmını ısıtarak kolayca kendinize göre ayarlayabilir ve rahatça kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat edin fazla ısıtmanız durumunda gözlüğünüz deforme olabilir.


3. Moraliniz neden bozuk? Yoksa akşam giyeceğiniz ayakkabı ayağınıza küçük mü geldi?

Uzun yolculuklar, iş temposu ve sonucunda ayakların sığmadığı ayakkabılar gerçekten tam bir çile haline gelebiliyor! İhtiyacınız olan malzemeler çok basit. Bir çift çorap ve saç kurutma makinesi ile ayakkabınızı neredeyse yarım numara kadar genişletebilirsiniz. Aman çok fazla zorlamayın!


4. Markaların kavanozları boşaldıktan sonra başka şeyler koyarak kullanmaya devam etmeyen var mı?

Artık o bulaşık telleriyle etiketlerin canına okumaktan vazgeçin! Kurutma makinenizi elinize alın ve en sıcağa getirerek sadece 1 dakika etiketin üstüne tutun. Sonrasında etiketi yapıştırmaktan daha kolay şekilde çekip çıkarın.


5. Markaların manasızca bastığı o etiketler… Tabi ki gösteriş meraklısı değiliz!

Tamam güzel, marka giyiyoruz ediyoruz da özellikle kadın kıyafetlerinde olan bu yapışkan etiketler birkaç yıkamadan sonra soyuluyor ve hoş bir görüntü oluşmuyor. İşte tam o anda sizin imdadınıza yine kim yetişiyor? Saç kurutma makinesi! Etiketin üstüne bir süre tutun ve sonrasında tırnaklarınızla kolayca kaldırın. İşte bu kadar!


6. Sabah masanızda bu manzarayı gördüğünüzde de “Mükemmel bir akşamdı!” diyebilecek misiniz? Artık diyeceksiniz…

Mükemmel bir akşam yemeği ya da bir kutlama. Mumlar her ortama ayrı bir hava katan, yıllardır insanlığın vazgeçilmezi olan bir… (ERROR 404) Her neyse işte mumlar da her zaman şamdan da durduğu gibi durmaz ki canım! İnsanın eli çarpar kolu çarpar. Evi yakmadıkça sorun yok, gerisi hallolur! Dökülen ve çoktan kuruyan mumun üzerine bir peçete koyun ve saç kurutma makinenizi o peçetenin üstüne tutun. Eriyip peçeteye yapışacak ve sizi bu dertten kurtaracaktır!


BONUS: ŞU ERKEKLERİ BEKLETMEYİN ARTIK ARKADAŞLAR!

sac-kurutma-makinesi-ile-yapilabilecekler

Nedir bu oje kurutma çilesi? Son 10 yılda insanlığın ömrü en az 2o yıl uzadı ama bu ojelerin kuruma süresi hala aynı! Buradan İsviçreli Bilim Adamları’na seslenmeden önce bir ipucunu sizlerle paylaşayım… Saç kurutma makinenizin soğuk üfleme fonksiyonu varsa çok şanslısınız. Soğuk taraf neredeyse anında ojeli parmaklarınızı kurutacak ve size zaman kazandıracaktır. Ama lütfen tek elinize sürüp diğeriyle kurutun. İki elinize sürdükten sonra kurutmaya çalışırken ojeniz bozulduğunda “Hay ben senin vereceğin ipucunu…” diye başlayan cümlelerle kulağımın çınlamasını istemiyorum…

Görsel Kaynak

şaç kurutma makinesi başlıkları, şaç kurutma makinesi başlıkları, şaç kurutma makinesi başlıkları, şaç kurutma makinesi başlıkları, şaç kurutma makinesi başlıkları, şaç kurutma makinesi başlıkları, şaç kurutma makinesi başlıkları, şaç kurutma makinesi başlıkları, şaç kurutma makinesi başlıkları

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap