Sevgililer Günü Öncesi El Yapımı 13 Etkileyici Hediye Fikri

Sevgililer Günü Öncesi El Yapımı 13 Etkileyici Hediye Fikri

Onun yüzündeki en ufak gülümsemenin bile içinizi ne kadar ısıttığını biliyoruz… Peki sizden bir şey beklemiyor bile olsa, çok sevdiğiniz sevgilinize ya da eşiniz için nasıl bir sürpriz hazırladınız? Eğer bu yönde henüz bir işe koyulmadıysanız tam yerindesiniz. Sizin için “etkileyici garantili” el yapımı 16 hediyeyi tanıttık ve yapımını anlattık! Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

1. Hatıralar ve fotoğraflardan oluşan bir albüm

sevgililer-gunu

Eğer hafızanıza güveniyorsanız bu hediye tam sizlik! Belirli bir süre aralığındaki fotoğraflarınızı alın ve seçeceğiniz deftere göre belirli bir boyut belirleyin. Tüm fotoğrafları o boyutta çıktı aldıktan sonra her sayfaya 1 tane olacak şekilde yapıştırın ve alta ya da üste anılarınızı anlatan cümleler ekleyin.


2. Karakalem portre

sevgililer-günü-11

Eğer yeteneğiniz varsa karakalem portre yapabilir, o gülüşü ölümsüzleştirebilirsiniz. Ben karakalemden anlamam ama illa bu hediyeyi istiyorum derseniz internette ufak bir arama ile bu işi yapan ressamlara ulaşabilirsiniz.


3. Dondurma çubukları ile mini puzzle

sevgililer-gunu-hediye

Bu tatlı minik hediye için gerekli olan malzemelerimiz bir fotoğraf, 10-12 tane tahta dondurma çubuğu ve 10 cm kadar bir kurdele. Fotoğrafın arkasına tutkalı sürdükten sonra tahta çubukları düzgün bir şekilde aynı hizada yapıştırın. Aynı zamanda kalın kalemle güzel bir not bırakabilirsiniz çubukların üzerine. Çok milimetrik boşluklar olmasına fazla özen göstermenize gerek yok çünkü yapıştıktan sonra resimdeki gibi keseceksiniz!


4. Sevdiğinize özel sürpriz yumurta

Gerçekten güzel bir fikir olan bu hediye için iş sizin yaratıcılığınıza bağlı. Sürpriz yumurtanın dış paketini dikkatlice açık ve içindeki çikolatayı çıkarın. Çikolatayı kırmadan ikiye bölün ve işlemi tamamlayın. Tamamladıktan sonra çikolataları tekrar birbirine yapıştırmak için başka bir kalıp ya da kahvaltılık çikolatayı biraz eritip sürerek bu işlemi de tamamlayabilirsiniz.


5. Uçan balonlar ve fotoğraflar

sevgililer-günü

Şüphesiz ki tam şekilde yapıldığında şaşkınlıktan bayılma garantili bir sürpriz bu. İlk olarak yapmanız gereken belirli bir sayıda fotoğrafı “polaroid” şablonda çıktı almak ve arkalarına ufak notlar eklemek. Sonrasında üst kısım, tam ortadan delgeç yardımı ile delin ve balon kısmına geçin. Balonları parti malzemeleri satan bir yerden helyumla şişirilmiş olarak alabilirsiniz. Eğer öyle zor olur ben kendim şişireyim derseniz ev tipi mini helyum tüplerinden satın alabilirsiniz. Eğer helyum gazıyla beraber balon hediyesi verilmiyorsa, helyum gazına uygun balonlar temin etmeyi unutmayınız!


6. Küp kutu albümü

sevgililer-günü

Yukarıda gördüğünüz gibi kapağı açıldığı zaman bir albüme dönüşen kutu yapmak oldukça basit ve etkileyici! Yapımı hakkında vereceğim en önemli detay: Küp oluştururken iç tarafa gittikçe kenar uzunluğunu 1.5 cm kadar azaltarak gidin. Mesela en dış karenin bir kenarı 10 cm ise bir altındaki 8.5 cm ve onun altındaki 7 cm olsun. Ölçüleri kendiniz de gözden geçirin lütfen!


7. Renkli çerçeve tasarımı

sevgililer-günü-4

Hepimizin evinde bir ilkokul hatırası olan, sadece resim derslerinde kullanılmış “Faber bunlar, çok para verdik zamanında!” diye atmaya kıyamadığınız hatta daha da abartıp çocuklarınıza sakladığımız kuru boyalar var biliyoruz! İşte şimdi onları çıkarma vakti. Malzemeler basit. Çerçeve ve tutkal haricinde işinizi kolaylaştırmak için kıl testere de kullanabilirsiniz.


8. Seni sevmemin 365 nedeni

sevgililer-günü-3

Arkadaşlar şimdiden söyleyelim bu hediye cesaret ve emek ister! Her gün bir tane çekip okuması için bir kavanozun içine 365 tane “Seni seviyorum çünkü…” ile başlayan cümle yazmaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse bu konuda size bir yardımda bulunmam söz konusu değil. Sevgi her şeyi halleder, kolay gelsin!..


9. Blok oyunu

sevgililer-günü-2

Hazır alabileceğiniz bir blok oyunu üzerine ufak eklemeler yaparak kendinize özel bir oyun haline getirebilir, oyun sırasında çektiği bloklardaki mesajlarla onu mutlu edebilirsiniz.


10. Işıklı albüm köşesi

sevgililer-günü

Eğer sevdiğiniz kişinin evinde bir duvarı süslemek isterseniz bu yöntem tam size göre! Özel ölçülerde belirli sayıda çıktı aldığınız fotoğrafları birleştirerek kalp oluşturabilir, bir yılbaşı ışığı ile aydınlatabilirsiniz. Eğer taşınabilir şekilde yapmak isterseniz şablonu mukavva üzerine yapıştırıp kesebilirsiniz. Ölçülere ulaşmak için buraya tıklayınız.


11. Ceviz kabuğu kolye kutusu

sevgililer-günü

Zaten hali hazırda aldığınız bir hediyeniz varsa ve kendi emeğiniz ile bir şeyler katmak isterseniz ceviz kabuğu imdadınıza yetişecek! Orta boy bir cevizi altındaki ufak boşluktan kırmadan bıçak yardımı ile açıp içini boşaltabilirsiniz. Parlak bir oje yardımı ile iç kısmını renklendirebilir ve kestiğiniz ufak bir keçe ile derinliği azaltabilirsiniz.


12. Kavanoz ile kar küresi

sevgililer-gunu

Kar kürelerinden hoşlanmayan yoktur herhalde? Peki evdeki kavanozu kar küresine dönüştürebilirsiniz desek? Uzun uzun anlatmadık ve sizin için yapımını anlatan bir video bulduk. Buraya tıklayarak videoya ulaşabilirsiniz!


BONUS: Abur cuburlar ile bir sürpriz hazırlayın!

sevgililer-gunu

Şunu unutmayın ki düşünmek her zaman en güzel hediyedir! Düşüncelerinizi yaratıcılığınız ile birleştirdiğiniz zaman bir insanı etkileyememe imkanınız yoktur. Ayrıca sizi her şekilde sevdiğini de unutmayın ve lütfen kendinizi zorlamayın!

Mutlu ve sevgi dolu bir sevgililer günü diliyoruz!

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap