Simpsons Trump Bölümü Gerçek mi? İşte 6 Yeni Kehanet!

Simpsons Trump Bölümü Gerçek mi? İşte 6 Yeni Kehanet!

trump simpsons kehanetleri

1989 yılında başlayan ve son olarak 29’uncu sezonu yayınlanan TV dizisi Simpsonlar’ı zaten bilmeyenimiz yoktur. Ama şimdi konumuz sadece o tatlı Amerikan Ailesi imajından daha farklı. Çoğu kişinin iddiasına göre Simpsonlar geleceği biliyor! Bu 11 Eylül olaylarında patlak veren bir konu olsa da ABD Başkanı Donald Trump‘ın seçildiğini bildikleri ve hatta gelecekteki kamera görüntülerini bile bölümlerinde gösterdikleri söylendi, yazıldı, çizildi. 

 donald-trump-simpsons

Çoğu söylenen bölümün sahte çıkması ve geçmişte yayınlanmayan bölümler olmaması sebebiyle, sonuçta bir varsayım diyor ve bu konuyla emin olarak konuşamıyoruz, yorumu sizlere bırakıyoruz.

1. Hatalı oylama makineleri. – Sezon: 20, Bölüm: 4

simpsonlar-oylama-makinesi

2008 yılında yayınlanan Simpsonlar bölümünde karakterimiz Homer, başkanlık seçimlerinde Barack Obama‘ya oy vermek istedikçe makine Mıtt Romney‘e oy verdi sayıyordu. Bundan tam 4 yıl sonra yani 2012 yılında; Pensilvanya’daki bir oylama makinesi, Barack Obama‘nın oylarını rakibi Mitt Romney‘nin oylarıyla değiştirdiği için kaldırılmak zorunda kaldı.


2. Ebola salgını – Sezon: 9, Bölüm: 3

simpsonlar-ebola

Şüphesiz ki en çarpıcı olanlardan biri de bu. 2014 yılında dünyayı kasıp kavuran ve binlerce kişinin ölmesine sebep olan Ebola Virüsü, 199o’lı yıllarda yayınlanan “Lisa’nın Saksafonu” bölümünde bir kitap adı olarak geçiyor. Kahramanlarımızdan Bart‘ın hastalanması üzerine annesi Marge ona “Meraklı George ve Ebola Virüsü” kitabını okumayı öneriyor. 

Ebola ilk kez 1976’da keşfedildi, 1995 yılında Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde ve 2000 yılında Uganda’da 224 kişiyi öldürdü.


3. Higgs boson denkleminin keşfi – Sezon: 8, Bölüm: 1 

simpsonlar-higgs-boson

1998 yılındaEvergreen Terrace Sihirbazı” adlı bölümde, yine kahramanımız Homer bir mucit haline geldi ve kara tahtaya bir denklem yazdı. Sonraları yapılan araştırmalara göre “Higgs Boson” parçacıklarının kütlesini öngörmeye yarayan bu denklemin akıbeti ise oldukça ilginç. Tarihte ilk olarak bu parçacıklar 1964’te Profesör Peter Higgs ve diğer beş fizikçi tarafından öngörülmüş fakat 2013 yılına kadar bir öngörü olarak kalmış. 2013 yılında 13 milyar dolar harcanarak yapılan deneyler sonucunda Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) bünyesindeki bilim adamları bu parçacıkları anlamlandırabildi.

Higgs Boson: Peter Higgs’e göre evren bir çeşit enerji tarafından yaratılmıştı. Bu enerjiye “Higgs Alanı” dendi. Bu enerji ile Büyük Patlama (Big Bang) sonucu oluşan parçacıklar etkileşime girdi ve sonucunda “Higgs Boson” denen parçacıklar çıktı. Söz konusu bu parçacıklar sayesinde madde kütle kazandı. Higgs Boson parçacıkları olmasaydı yaşam olmayacak, gezegenler belki yıldızlar oluşmayacaktı. 


4. Siegfried ve Roy kaplan saldırısı – Sezon: 5, Bölüm: 10

simpsons-siegfried-roy-tiger-attack

Bu zamana kadar istihbarat, tahmin, olasılık, gizli güçler gibi her varsayımı kullandık ama bu olay inanılır gibi değil. Şimdi sizi 1993 yılında yayınlanan ve şovmen Siegfried & Roy‘u konu alan sahneye götüreceğiz. Yayınlanan parodiye göre olay Las Vegas‘da bir kumarhanede geçiyor.  Beyaz eğitimli bir kaplanla gösteri yapan Siegfried & Roy bir anda kaplanın saldırısına uğruyor. Ve bundan tam 10 sene sonra, 2003 yılında Siegfried & Roy bir sirkte gösteri yaparken beyaz eğitimli bir kaplanın saldırısı sonucunda çok ağır şekilde yaralandılar.

-siegfried-and-roy-albino-tiger-animal-las-vegas


5. 11 Eylül Saldırıları – Sezon: 5

simpsonlar-11eylul

11 Eylül 2001‘de El-Kaide tarafından New York‘da bulunan Dünya Ticaret Merkezi‘ne hala tartışılan bir intihar saldırısı düzenlendi ve 2 bin 996 kişi hayatını kaybetti. Bu saldırı’dan tam 18 yıl önce bir Simpsonlar bölümünde dans eden çiftin arkasındaki tabloda Dünya Ticaret Merkezi‘nin yıkılma anı gözüktüğü de iddialar arasında. Ayrıca bu iddia tek bir kanıtla da kalmıyor.

Simpsons_911

Başka bir bölümde de kahramanımız Bart, Lisa‘nın elinde tuttuğu dergiyi gösteriyor. Dergiye dikkatli baktığımızda 2 tane kuleden fazlasını, 911 yazısının oluştuğunu görüyoruz… (bkz: 9/11 yani Eylül, 11)


6. Donald Trump’ın indiği merdiven ve düşen afiş.

SimpsonsTrumpEpisode2000

Diğer kehanetler için varsayım üzerinden konuşsak da bu iddianın gerçek olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Malesef bu gördüğünüz, çevremizdeki bir kaç heyecanlı Blogger ve Youtuber dostumuzun araştırmadan paylaştıkları bir görüntüden ibaret. Görüntülerdeki sahneler, ABD Başkanı Donald Trump‘ın başkanlığa aday olduğunu açıklaması üzerine 3 hafta sonrasında yayınlanan “Trumptastic Voyage” adlı Simpsonlar bölümüne ait. Bölümün bu kısmını izlemek isteyenler için şuraya bir video bırakıyorum.


BONUS: LİSA’NIN DONALD TRUMP’DAN SONRA BAŞKAN OLDUĞU 2000 YILINDA YAYIMLANAN SAHNE GERÇEK!

SimpTrump_Feature

Harbi mi LA?” dediğinizi ve heyecanla okuduğunuzun farkındayım ama malesef bu gerçek sandığınız gibi bir gerçek değil. Evet resimde gördüğünüz sahne 2000 yılında yayınlanan Bart to the Future isimli bölüme ait fakat Hollywood Reporter’a konuşan senarist Dan Greany abimizin dediklerine göre işler biraz değişik. Olay aslında Trump’a yapılan bir iğneleme ve Amerikan Halkı’na uyarı şeklinde düzenlenmiş.

Senaryoya göre başkan olan Lisa‘nın baş edemeyeceği sorunlarla uğraşması gerekiyormuş. Bu sorunlar da ancak Donald Trump başkan olursa başımıza gelir, bir gün aday olursa seçmeyin şimdiden görün diyerekten böyle bir senaryo hazırlanmış. Yani bu bölüme bakıp da gelecekle ilgili bir şey söylemek pek mümkün değil…


trump simpsons kehanetleri gerçek mi?. trump simpsons kehanetleri doğrulandı mı?. trump simpsons kehanetleri neler anlatıyor?. trump simpsons kehanetleri gerçekleşti mi?. trump simpsons kehanetleri hangi bölümde?. trump simpsons kehanetleri hangi sezonda?. trump simpsons kehanetleri video, trump simpsons kehanetleri kanıtları, trump simpsons kehanetleri inceleme, trump simpsons kehanetleri

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap