Bu Kadarı Olmaz Dedirten Süper Yeteneklere Sahip 10 İnsan

Bu Kadarı Olmaz Dedirten Süper Yeteneklere Sahip 10 İnsan

Dünya genelinde yapılan yetenek yarışmalarını bir kenara bırakın! Elbette farklı alanlarda çok başarılı işler başaranlar, farklı yeteneklere sahip olan insanlar var fakat bu listedekiler öğrenilip yapılacak cinsten değil! Bu insanların çoğunun ortak özelliği kendilerini çocukken keşfetmeleri. Dünya genelinde süper yeteneklere sahip 10 insanı sizin için derledik. süper yeteneklere sahip insanlar

1. Michel Lotito – Herşeyi yiyen adam

super-guclere-sahip-insanlar

Yeme içme denince hepimizin içi gider. Hele birde reddedilemez yemeklerle karşı karşıya kaldığımızda yeminler bozulur ve diyet listeleri bir kenara atılır. Ama merak etmeyin. Bu sefer böyle bir sorun yaşamayacaksınız, garanti veriyoruz! Fransa kökenli Michel Lotito namı diğer “Herşeyi Yiyen Adam” Genellikle normal insanların sindiremediği şeyleri yemeye bayılan Michel, çoğunlukla metalleri tercih ediyor. 1950 yılından bu zamana kadar yaklaşık 9 ton metal yediği tahmin edilen Michel’in yediği metal tercihleri ise hayli ilginç. Büyük metal parçalarını ufaltarak tüketen kahramanımız, 2 yıl boyunca bir uçak, 15 alışveriş sepeti, 7 televizyon seti ve 18 bisikleti diğer şeylerin yanında tükettiği söyleniyor.


2. Tim Cridland – İşkence Kralı

tim-cridland-super-guclere-sahip-insanlar

Youtube’de Challenge yaparak kariyer yapılan dünyada kendine işkence ederek kariyer yapan insanlar da yok değil… Tim Cridland da onlardan biri. Gösterilerde çivi yatağına yatarak seyircilerden seçilen birinin üstüne atlamasını istemesinden vücudunun her yerine soktuğu metal şişlere kadar bir çok acı verici gösteri yapıyor. Uzmanların tahminine göre Tim Cridland bunları yaparken acı hissetmiyor ve bu oldukça tehlikeli bir durum. 


3. Wim Hof – Buz Adam

super-guclere-sahip-insanlar

Alman kökenli Wim Hof namı diğer Buz Adam, 9 tane dünya rekoruna sahip. Bunlardan en çok konuşulanı da 2007 yılında Everest Dağı‘na sadece şort giyerek tırmanmaya çalışmasıdır. Bu girişimi başarılı olamamış ve Şubat 2009‘da, Kilimanjaro Dağı‘na yine sadece şort giyerek 2 günde tırmanmıştır. İnişi de 2 günde tamamlayan Wim Hof, bu başarısıyla dünya rekoruna hak kazandı. Aynı zamanda Finlandiya da Kutup Dairesi‘nde -20 °C soğukta sadece sandalet ve şort giyerek 42 kilometre koştu. Bu koşuyu 5 saat 25 dakikada tamamlayan Win Hof, kalp hızını, kan dolaşımını ve nefes almasını kontrol edebildiğini söylüyor! 


4. Stephen Wiltshire – İnsan Kamerası

super-guclere-sahip-insanlar

Stephen Wiltshire, görsel belleği sayesinde kısa süreli bir helikopter turu ardından tüm şehri ezberinde tutarak resmetme yeteneğine sahip! Panaromik olarak çizdiği şehirlerden biri de İstanbul! Stephen, İstanbul üzerinde 45 dakika helikopterle uçmuş ve yukarıda gördüğünüz panaromik resmi çizmişti. Roma, Tokyo, Hong Kong, Kudüs ve daha fazla şehirde yaptığı çizimler bulunuyor.


5. Daniel Smith – Esnek Adam 

daniel-smith

İngiltere kökenli Daniel Smith namı diğer Lastik Adam. Gövdesini 180 derece çevirebiliyor. 2007 yılında iki kolu ve iki bacağını yerinden çıkararak gövdesini 180 derece çevirerek rekorlar kitabına girmeye hak kazandı.


6. Ron White – Beyin Atleti 

Dennis-Rogers-super-guclere-sahip-insanlar

Ron White namı diğer Beyin Atleti. Bu lakabı da sonuna kadar hak ediyor… Bir çok TV programında yeteneği test edilen Ron White son olarak Afganistan da ölen askerlerin adını, ikinci adını ve soyadını ezberlemeye davet edildi. Daveti kabul eden Ron, 2.200 kişinin isim bilgilerini ezberledi ki bu 7000 kelime ediyor! Büyük bir duvara saatler süren bir uğraşla bu isimleri yazmış ve bu duvar anıt haline getirilmiştir. Uzmanların araştırmalarına göre Ron White beyninin sağ tarafını %35 daha fazla kullanıyor. 


7. Rthakrishnan Velu – Diş Kralı 

super-guclere-sahip-insanlar

Rthakrishnan Velu namı diğer Diş Kralı. Dişlerinin arasına sıkıştırılmış bir çelik halat kullanarak 2.8 metrelik bir mesafeden toplam 297 ton ağırlığındaki 6 tren vagonunu çekerek yeteneğini kanıtlamıştır.


8. Eskil Ronningsbakken – Bay Denge

super-guclere-sahip-insanlar

Bazen fotoğrafına dahi baktığımızda içimizi ürperten yüksek yerlerle karşılaşabiliyoruz. İşte bunlar Eskil Ronningsbakken‘in en sevgiği yerler! Tüm dünya onu özellikle yüksek yerlerde yaptığı denge şovları ile tanıyor. En dikkat çekeni de bunları hiç bir güvenlik önlemi almadan yapması. Soğuk, güçlü rüzgarlara karşı savaşan bir Norveç fiyordunun arasında tam 3808 metrede gerilen halatın üzerinde bisiklet ile giderek yaptığı şov ile çıtayı yükseklere taşımayı başardı.


9. Jittarat Wongsomboon – Gülen Kadın

gulen-kadin-110-desibel-dennis-Rogers-super-guclere-sahip-insanlar

Tayland kökenli Jittarat Wongsomboon namı diğer Gülen Kadın. 55 yaşındaki kadının gülüş sesi cam çatlatan cinsten! Öyle diyoruz çünkü gülerken tam 110 desibel gücünde ses çıkarabiliyor. Nedir bu desibel diyenler için şöyle örnek verelim. Evler ve mağazalarda bulunan alarm sistemleri tam 11o desibel gücünde ses çıkarıyor. Ayrıca Beşiktaş taraftarının da dünya rekoru kırdığı maçta tribünden tam 142 desibel ses yükselmişti. 


10. Zhang Quan – El Çırpan Adam

dennis-Rogers-super-guclere-sahip-insanlar

Çoğumuz bir alkış tufanı içerisinde sona kalan ve alkışlamaya devam eden insanlarla karşılaşırız. Şimdi ise durum biraz değişik. Öyle ki bu adam sona kaldığı zaman “tepemize helikopter iniyor galiba” demek mümkün. Çin‘de yaşayan Zhang Quan ellerini öyle bir çırpıyor ki bunu yaparken çıkardığı ses bir helikopterin pervanelerinden çıkan sese eş değer! Tam 107 desibel gücünde ses çıkarabilen adamın bunu nasıl keşfettiği ise tam bir muamma…


BONUS: Kapak fotoğrafında gördüğünüz Zhao Rui adlı abimizin bazı görüntüleri hassas içerik barındırdığından dolayı buraya eklemek istemedik. Dilerseniz görüntülere buradan ulaşabilirsiniz!

süper yeteneklere sahip insanlar

süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar, süper yeteneklere sahip insanlar

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Yüreğim ağzımda okudum,emeğine sağlık…