Türkiye’deki Pek Bilinmeyen 7 Batıl İnanç

Türkiye’deki Pek Bilinmeyen 7 Batıl İnanç

Yine yeniden birlikteyiz arkadaşlar. Bu haftaki konumuz bilinmeyen 7 batıl inanç. Unutmayın batıl inançların ne dinle ne de bilimsel bir gerçeklikle uzaktan yakından alakası yok. Kara kedileri kim sevmez size sorarım. Avrupa’nın paganizmi unutturmak için kara kedileri öne sürmesi ne kadar doğru arkadaşlar çıldıracağım. Ne kadar bize saçma gelse de zamanında insanlar için çok önemli inançlarmış bunlar ama günümüzde bazılarına hala inanılmakta ve uygulanılmaktadır. Biz ise bu yazımızda bilinmeyen 7 batıl inanca göz atcağız. Hadi başlayalım.

1. Aman kedilere dikkat! (türkiyedeki batıl inançlar)

turkiyedeki-batil-inanclar-bilinmeyen-batil-inanclar (3)

Kara kedi muhabbetini duymuşsunuzdur kesin. Nedir bu kedilere olan öfke? Okuyacağınız şeye şuan inanamayacaksınız, lütfen inanmayın. Bir kişi gerdeğe girmeden önce yanlışlıkla kediye basarsa başarısız olurmuş. Ya kendi başarısızlığınızı neden kediye mâl ediyorsunuz arkadaşım? Dipnot: Kedileri sevin sevdirin.


2. Ekmek ile bıçak arasındaki bitmeyen kan davası! (türkiyedeki batıl inançlar)

turkiyedeki-batil-inanclar-bilinmeyen-batil-inanclar (5)

Bıçakla ekmek kesilmez evin bereketi kaçarmış arkadaşlar. Ulan bu ay kirayı neden ödeyemedim diye soruyorsanız büyük ihtimal ateşle barutu yan yana getirmişsiniz demektir. Elektrikli testere kullanın arkadaşlar denendi onaylandı ay sonunu getirmeyi başardık ailecek mutluyuz.


3. Dikkat! Çarpıldınız… (türkiyedeki batıl inançlar)

 turkiyedeki-batil-inanclar-bilinmeyen-batil-inanclar (2)

Gençler adam akıllı bir duvar fotoğrafı bulamadım, o yüzden bari ufak bir reklam yapalım sizin aracılığınızla. Konumuza dönelim. Duvar dibinde uyumak iyi değil, insan çarpılırmış. 21 senedir duvar dibinde uyuyorum, kalorifer de hemen yanımda kışın ayağımı uzatıyorum sıcak sıcak oh mis. Daha başıma bir şey gelmedi. Korkmayın arkadaşlar.


4. Yandım su getirin a dostlarrr! (Türkiyedeki Batıl İnançlar)

Ateşe su dökmek uğursuzluk getirirmiş. Buna inan insanlar orman yangınlarına sebep oluyor. Çok mangal yaktık hızlı zamanlarımızdı, hep suyla söndürdük bir şey olmadı arkadaşlar ben buradaki çoğu şeyi denedim hala yazı yazabiliyorum.


5. Mükemmel kokulu bebek bezleri…

turkiyedeki-batil-inanclar-bilinmeyen-batil-inanclar (1)

Bebeğin bezi yabani bir ağaca asılırsa bebek yabani olur. Çıldırıyorum. Ne deyip diyemeyeceğimi bilemiyorum şuan. Bebek bezi bence kokusuyla çok yabani bir şey zaten. Ama çok tatlılar değil mi?


6. Hamilelik ve aşerme! (türkiyedeki batıl inançlar)

turkiyedeki-batil-inanclar-bilinmeyen-batil-inanclar (6)

Hamile bir kadın aşererken neye bakarsa çocuk ona benzermiş. Kim çocuğun eriğe benzemesini ister ya da şeftali? İşin şakası bütün kadınlarımızın geçmiş kadınlar günün kutluyorum… Kadınlarımıza nazik davranalım beyler barzoca hareket etmeyelim lütfen.


7. Aha! Yıldız Kaydı!

turkiyedeki-batil-inanclar-bilinmeyen-batil-inanclar (4)

Bir yıldı kayıyorsa bu biri öldü demekmiş. Artık ne kadar yıldız görebiliyoruz. Şehir ışıkları bu güzelliğin önüne geçiyor. Ölen biri değildi içimdeki umutlardı demek istiyorum. Umarım yazımdan keyif almışsınızdır yorumlarınızı eksik etmeyin. Bir daha ki yazıda görüşmek üzre.

Bumerang - Yazarkafe

Yorum Yap