reaksiyion-alkis

Zu San Li Noktası Nasıl Bulunur? Vücuttaki Yaşlanmayı Durduran ve Rahatlatan 8 Nokta!

Zu San Li Noktası nasıl bulunur? Zu San Li noktaları hakkında bilgi... Zu San Li noktaları ile sindirim sorununa son! Zu San Li noktaları resmen vücudun reset tuşu!

Zu San Li Noktası Nasıl Bulunur? Vücuttaki Yaşlanmayı Durduran ve Rahatlatan 8 Nokta!
1

Zu San Li noktası nedir? Zu San Li noktası nasıl bulunur? Zu San Li noktası ile vücudu resetlemek mümkün mü?

Zu San Li Noktası, geleneksel Çin Tıbbı’nda binlerce yıldır her türlü rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılan ve parmak yardımıyla baskı yapılarak uygulanan bir akupresur yöntemidir. Japon abilerimizin efsanelerine göre bu noktanın bir diğer iki adı da Uzun Ömür Noktası ya da Vücudu Yenileme Noktası. Efsaneler tabi ki burada bitmiş değil. Rivayete göre Zu San Li bu yöntemleri uygulayarak yıllarca yaşamış ve yaşadığı süre boyunca onlarca imparatorun doğumuyla ölümünü görmüş. Yani bu da biraz şov ama efsane işte idare edin… Şimdilerde ise alternatif tıbba yönelik oldukça fazla bir ilgi var ve bu ilgi sayesinde Zu San Li Noktası da listeye adını yazdırıyor haliyle.  

Sindirim problemleri için en iyi yöntemin yemek düzeninizi gözden geçirmek olduğunu bilsek de, alternatiflere bakmakta da fayda vardır diye düşündük! İşte şişkinlik, aşırı yeme, hazımsızlık, gaz, kabızlık sorunlarına iyi gelen ve vücudu resmen yeniden başlatmamıza imkan veren 8 Zu San Li Noktası:

1. Baş ve İşaret Parmağı Arası

zu-san-li-noktasi

Baş ve işaret parmağı arasında bulunan Zu San Li Noktası üzerine diğer elinizin baş parmağıyla baskı masajı uygulamanız sizi anlık sindirim problemlerinden kurtaracaktır. 


2. Dış Bilek 

zu-san-li-noktasi

Güzel bir akşam yemeği sonrasında yaşanabilecek şişkinlik durumu gerçekten de can sıkıcı olabiliyor ama artık korkmayın çünkü Zu San Li Noktası imdadınıza yetişti! Dış bileğinizin çıkıntılı olan kemiğinden başlayarak 3 parmak mesafe bırakın ve gördüğünüz noktaya parmağınızla baskı masajı uygulayın. Bunu 1’er dakika boyunca iki bileğinize de yapın ve şişkinlikten kurtulun!


3. Mide Bulantısını Geçiren Zu San Li Noktası: İç Bilek

zu-san-li-noktasi

Aşırı yeme sonucunda artık midenizin bulandığı oluyor mu? Eğer cevabınız evetse bu Zu San Li Noktası tam size göre! Bilek başlangıcından 2 parmak kadar mesafeyi ölçün ve noktanızı belirleyin. Buraya parmağınızla yapacağınız bir dakikalık baskı masajı, mide bulantınızı alıp götürecektir!


4. Yaşlanma Karşıtı Olan Vücudu Yeniden Başlatma Noktası

zu-san-li-noktasi

Ve işte en ilgi çekici kısma geldik. Gördüğünüz bu nokta vücudunuzu resmen yeniden başlatarak yeniliyor! Bu nokta tam bir yaşlanma düşmanı. Peki ama nasıl? Bu noktanın çok özel bir yetkisi var. Bu noktaya yaptığınız basınç masajı ile Adrenal Bezler‘e (Böbrek Üstü Bezleri) uyarı gider ve bezlerin daha uygun bir biçimde çalışmasını sağlar. Adrenal Bezler ise organların daha iyi çalışabilmesini yöneten ve kontrolünü sağlayan omurilik fonksiyonlarına bağlıdır. Böylece bir zincir oluşturulur ve bu zincirden bir sağlık kalkanı açığa çıkar. 

Vücudu Yeniden Başlatan Zu San Li Noktası Nasıl Bulunur?

Bu nokta diz kapağının hemen altında olmakla birlikte tümsek bir yapıya sahip. Resimde gördüğünüz gibi avuç içiniz ile dizinizi kaplayacak şekilde bacağınıza dokunun ve serçe parmak tırnağınız ile işaret parmağınız arasındaki kısımda o noktayı hissedin. Bu işlemi daha da kolaylaştırmak için düz bir zemine oturup bacaklarınızı kendinize doğru çektikten sonra ayaklarınız hala yere basarken de deneyebilirsiniz.


5. Yağlı Yemek Sonrası Hazımsızlık İçin Zu San Li Noktası: Dirsek Eklemi

zu-san-li-noktasi

Çok yağlı veya kızartılmış yemekler yediniz ve mideniz sinyalleri vermeye başladı… Düşünmesi bile rahatsız eden bu durumdan kurtulmak için resimde gördüğünüz eklem bölgesine ufak bir baskı uygulayabilirsiniz. Bu Zu San Li Noktası, sizi içinizdeki yanma hissinden kurtaracaktır. 


6. Karın ve Bel Bölgesi

zu-san-li-noktasi

Hazımsızlık ve özellikle bunun sonucu oluşan karın ağrıları kadar insanı kıvrandıran başka bir şey var mı? Hiç dert değil. İç organları canlandıran Zu San Li Noktası bu derdi de halleder. Bu bölgesi iki elinizi kullanarak parmaklarınız arasına alın, iki elinizin toplam dört parmağını kullanarak, karın ve bel bölgenizde bu noktalara baskı uygulayın. Bir süre sonra karın ağrınız ve bunun sebebi olan hazımsızlık problemi ortadan kalkacaktır. 


7. Ayak Bileği

zu-san-li-noktasi

Ayak bileğinizdeki kemiğin üzerinden resimdeki gibi dört parmak ölçün ve noktayı bulun. Bu nokta Dalak, Böbrek ve Karaciğer yollarının çapraz olduğu noktadır. Sindirim ile ilgili sorunlarda yaşanan kramp durumlarında ayak bileğinizdeki Zu San Li Noktası imdadınıza direk yetişecektir!


8. Sindirim Ağrıları İçin Zu San Li Noktası: Ayak Baş ve İşaret Parmağı Arası Üst Bölge

zu-san-li-noktasi

Bu Zu San Li Noktası, alt karında oluşan sindirime bağlı ağrılardan kurtulmak için imdadınıza yetişebilir. Fakat unutulmamalıdır ki alt karın ağrıları büyük hastalıkların habercisi olabilmektedir. Bu sebeple kesinlikle ihmal edilmemeli ve uzman doktora başvurulmalıdır. 


Görsel Kaynak: NTD

Bumerang - Yazarkafe

Yazar Hakkında

23 Nisan 1996 doğumlu, Ankara'dan bir parça. Harbi Mi ? LA ekibi ile beraber Kurucu Editör olarak çıktığım yolda sizinle beraber bende öğreniyorum. Unutmayın, içimizden geldiği gibi!

Yorum Yap